Новини селищної ради

Кольчинському ОТГ – бути! Кольчинській новій школі – бути!

5
+5

2019 11 28 u ministra 01Утворення об’єднаних територіальних громад – це процес, що повинен насамперед захищати інтереси жителів цих територіальних громад, а місцевим органам самоврядування він додасть не тільки повноваження, а й величезну відповідальність. Але громади нашого краю уже давно готові до такої відповідальності, і насичені подіями останні дні листопада стали цьому яскравим підтвердженням.

Як раніше повідомлялося, 26 вересня депутати Закарпатської обласної ради ухвалили Перспективний план формування громад Закарпатської області, що передбачав створення 60 об’єднаних територіальних громад. Але виявилося, що Кабміном України був підготовлений проект розпорядження щодо затвердження Перспективного плану формування територіальних громад Закарпатської області, до якого увійшли ... лише 52 ОТГ! Відповідно, вісім громад краю визнані такими, що не відповідають вимогам урядової Методики.
У зв'язку із цим, 18 листопада цього року, в Ужгороді відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів у Закарпатській області.

Реакція сільських і селищних голів, ОТГ яких не потрапили до Перспективного плану, не забарилася, бо залишати справу без продовження ніхто не збирався. Вони звернулися за відповідними роз’ясненнями до голови Закарпатської обласної державної адміністрації Бондаренка І.С., зустрівши підтримку на рівні області, голови сільських та селищних рад написали відкритий лист-звернення до Прем’єр-міністра Гончарука О.В. та Міністра розвитку громад і територій Бабак А.В., щоб уже жодні перешкоди не змогли з’явитися на шляху утворення ОТГ.

Не зупинившись на цьому, 28 листопада делегація у складі 16 селищних та сільських голів взяла участь в офіційній зустрічі з Міністром розвитку громад і територій Бабак Альоною Василівною, яку допоміг організувати народний депутат України Михайло Михайлович Лаба. З перших хвилин ділової зустрічі делегати відчули позитивний настрій Альони Василівни Бабак, її відкритість до діалогу. Темою розмови стало офіційне звернення щодо об’єднання 8 територіальних громад Закарпаття: Кольчинської селищної ОТГ та Івановецької сільської ОТГ Мукачівського району, Зарічанської сільської ОТГ Іршавського району, Неліпинської сільської ОТГ Свалявського району, Синевирської сільської ОТГ Міжгірського району, Оноківської сільської ОТГ і Сюртівської сільської ОТГ Ужгородського району та Дубриницько-Малоберезнянської ОТГ Перечинського і Великоберезнянського районів, які без чіткої мотивації було вилучено з Перспективного плану формування громад Закарпатської області. Під час розмови панувала дружня ділова атмосфера, представників громад запевнили, що Перспективний план формування громад Закарпатської області на засіданні Кабміну України буде затверджено у повному обсязі – усі 60 ОТГ. Зустріч тривала близько 2 годин, за цей час делегати встигли і обговорити проблеми, що виникли під час затвердження ОТГ на обласному рівні, і пояснити потреби своїх громад. Микола Васильович Дуб, голова Кольчинської селищної ради принагідно зауважив про гостру потребу будівництва Кольчинської школи. У відповідь Альона Валеріївна Бабак ознайомила його з проектом Олексія Гончарука, Прем’єр-міністра України, «+100», де у переліку 100 загальноосвітніх навчальних закладів передбачено початок будівництва Кольчинської школи уже в наступному 2020 році. Після всіх перепон, що виникли на шляху до створення ОТГ, таке розуміння і підтримка з боку найвищого керівництва держави приємно вразила учасників делегації, адже вони не тільки отримали відповіді на свої запитання, а й конкретну допомогу.

Після всіх подій за виявлену підтримку висловлюємо особливу подяку:

 • Альоні Валеріївні Бабак, Міністру розвитку громад і територій, за приємне спілкування, щиру зацікавленість та мудрі поради, і щонайважливіше конкретні кроки у вирішенні проблем ОТГ,
 • Михайлу Михайловичу Лабі, народному депутату України, за організацію зустрічі з Міністром розвитку громад і територій,
 • Ігорю Самійловичу Бондаренку, голові Закарпатської обласної державної адміністрації, за непохитну підтримку щодо збереження усіх 60 ОТГ,

усім учасникам делегації, які не шкодуючи здоров’я і сили, вболівали і боролися за спільну справу:

 • Дубу М.В., голові Кольчинської селищної ради,
 • Хохол О.В., голові Пузняковецької сільської ради,
 • Кушніру М.А., голові Верхньовизницької сільської ради,
 • Мадяру М.В., голові Ганьковицької сільської ради,
 • Машіка П.Ю., голові Онокіської сільської ради,
 • Васько М.І., голові Зарічанської сільської ради,
 • Мишкулинцю М.М., голові Івановецької сільської ради,
 • Левицькому В.Й., голові Лохівської сільської ради,
 • Козаку В.І, голові Бобовищенської сільської ради,
 • Мицоді І.І., голові М.Березнянської сільської ради,
 • Лавер Л.І., голові Дубриницької сільської ради,
 • Москалю В.І., голові Жуківської сільської ради,
 • Куруцу В.М., голові Синевирської сільської ради,
 • Бричу В.В., голові Вільхівської сільської ради,
 • Галасу В.Ю., голові Греблянської сільської ради,
 • Пильнику С.Ю., голові Чорноголівської сільської ради.

Така наполегливість у перспективному розвитку нашого краю, утворенні ОТГ та безпосередньому захисті інтересів територіальних громад викликає захоплення, а також впевненість у тому, що наше суспільство рухається у правильному напрямку. Тепер з упевненістю можна сказати: «Кольчинському ОТГ – бути, Кольчинській школі – бути!»

2019 11 28 u ministra 02


Інші статті до теми:

(2019-11-25) Відкрите звернення щодо включення Кольчинської та ще семи ОТГ до Перспективного плану формування громад Закарпатської області;

(2019-11-18) Перспективний план формування територіальних громад Закарпаття. Що відомо?;

(2019-09-27) Поіменне голосування закарпатських депутатів за перспективний план;

(2019-09-26) Закарпатська облрада ухвалила Перспективний план формування ОТГ;

 

© 2016 Кольчинська селищна рада

Пошук