Новини селищної ради

Відкрите звернення щодо включення Кольчинської та ще семи ОТГ до Перспективного плану формування громад Закарпатської області

3
+3

2019 11 25 zvernenna26 вересня депутати Закарпатської облради проголосували «за» Перспективний план формування громад Закарпатської області із створенням 60 ОТГ.

Проте, Кабмін України планує затвердити Перспективний план формування територіальних громад Закарпатської області, до якого увійшли 52 ОТГ. Для затвердження Перспективного плану складений проект відповідного розпорядження Кабміну. Відповідно вісім громад краю визнані такими, що не відповідають вимогам урядової Методики.

На Закарпатті розглянули урядовий проект щодо Перспективного плану формування територіальних громад області. З цією метою, 18 листопада 2019 року, відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів у Закарпатській області.

Голова ОДА Ігор Бондаренко підготував відповідний лист до Міністерства розвитку громад та територій України, в якому погоджує проект згаданого розпорядження. Водночас просить врахувати зауваження та передбачити у Перспективному плані Закарпаття й відхилені ОТГ краю. Зокрема, Дубриницько-Малоберезняньску, Зарічанську, Івановецьку, Кольчинську, Неліпинську, Оноківську, Синевирську та Сюртівську громади.

В ході засідання, робоча група одноголосно підтримала позицію Ігора Бондаренка – аби  52 ОТГ уже мали змогу розпочати свою діяльність, а також відстояти інтереси інших восьми ОТГ.

У ході засідання робочої групи йшлося і про те, що Мінрегіон розробив проект нової Методики формування спроможних територіальних громад в частині критеріїв визначення ресурсної спроможності ОТГ.

Поряд з цим, голови сільських та селищних рад, утворення ОТГ для яких Кабмін не має на меті включати до Перспективного плану формування територіальних громад Закарпатської області, зробили спільне звернення до Прем'єр-Міністра України – Гончарука О.В. та Міністра розвитку громад і територій – Бабак А.В.

Сімнадцять голів, які є повноваженими представниками 29-и сільських і одної селищної ради, що утворили 8 ОТГ, у своєму зверненні переконливо просять не вилучати Кольчинську селищну ОТГ та Івановецьку сільську ОТГ Мукачівського району, Зарічанську сільську ОТГ Іршавського району, Неліпинську сільську ОТГ Свалявського району, Синевирську сільську ОТГ Міжгірського району, Оноківську сільську ОТГ і Сюртівську сільську ОТГ Ужгородського району та Дубриницько-Малоберезнянську ОТГ Перечинського і Великоберезнянського районів із Перспективного плану формування територіальних громад Закарпатської області. Прохання від імені громад, були закріплені рядом вагомих аргументів.

Подаємо повний текст звернення (для перегляду – клікнути по зображенні):

2019 11 25 zvernenna

© 2016 Кольчинська селищна рада

Пошук