Новини навколо

Як єдине виноградне гроно

5
+5

2016 10 16 etno festyval

Громада Кольчинської селищної ради завжди відзначалася активною життєвою позицією. За переконаннями М.В. Дуба, голови Кольчинської селищної ради, активна селищна громада – це єдиноможливий перспективний шлях до економічного, соціального та освітнього розвитку населеного пункту європейського рівня. Адже тільки те суспільство, яке пам'ятає, зберігає свої традиції і дбає про сьогодення матиме майбутнє. Все це означає, що органи місцевого самоврядування повинні працювати спільно з жителями населених пунктів, прислухатися до їх думки і підтримувати починання та ініціативу.

Дружня і згуртована громада Кольчинської селищної ради бере активну участь майже у всіх важливих подіях нашого краю. Тому й не дивно, що до першого Мукачівського районного етнофестивалю "Бобовищанське гроно", який відбувся 16 жовтня у селі Бобовище, наші краяни довго готувалися. Розпочалося фестивальне дійство о 13.00 годині з урочистої ходи, у якій взяли участь поважні гості та представники майже всіх сільських та селищних громад Мукачівського району.

Микола Васильович Дуб разом з колективом Кольчинської селищної ради взяли на себе всі організаційні питання і потурбувалися про придбання виставкового намету, транспортування і навіть долучилася до облаштування святкового частування. Оргкомітет з підготовки та участі у фестивалі "Бобовищанське гроно" очолив Микола Васильович Дуб, до складу оргкомітету увійшли депутати: Герей Іван Юрійович, Йовбак Іван Юрійович, Порохнавець Павло Іванович, Винар Василь Михайлович, Гелебрандт Михайло Васильович, Гришко Ярослав Ярославович, Папп Тиберій Людвигович, Бабіля Іван Андрійович, а також члени виконкому: Габода Василь Васильович, Окогриб Оксана Іванівна, Білак Володимир Васильович, Куруц Олеся Іллівна. Значну фінансову підтримку оргкомітету надали Герей І.В., Йовбак І.Ю., та інші небайдужі громадяни. Саме завдяки їх сприянню наша селищна рада змогла достойно представити себе на етнофестивалі. Подбали про вчасний та зручний підвіз кольчинської делегації, а також різноманітні транспортні послуги Папп Т.Л., Білак В.В., Гелебрант М.В.

Усі освітні та культурні установи, що знаходяться на території селищної ради, взяли участь у етнофестивалі, щоб представити унікальну крайову культуру, традиції і звичаї, кулінарію і, звичайно, виноробські традиції. Вони діяли спільно і злагоджено, як єдине виноградне гроно. Активну участь у підготовці та участі взяли педагогічні та учнівські колективи: Кольчинської ЗОШ І-ІІІ ступенів на чолі з директором Удут Хатуною Важаївною, Кленовецької ЗОШ І-ІІ ступенів, очолюваної директором Лукань Світланою Іванівною, Кольчинських дошкільних закладів номер №1 під керівництвом Мироненко Тетяни Антонівни та ДНЗ №2 - Ільницької Алли Іванівни, Кленовецького ДНЗ - Рагель Надії Ласлівни, а також працівники галузі культури: Петерлик В.П. (завідувач Кленовецької сільської бібліотеки), Яблонська Л.І. (завідувач Кольчинської селищної бібліотеки), Фурдела О.М. (завідувач Кольчинської селищної бібліотеки (філіал Шелестово), Чомарник В.В. (завідувач будинку культури села Жборівці), Йовбак О.М. (завідувач будинку культури селища Кольчино).

Шатро від Кольчинської селищної ради було чудово оздоблено: флористичними декораціями, про які подбали працівники ФГ «Квіти Закарпаття» (керівник Пфістер Октавія Емілівна), декоративними етновиробами від справжнього майстра Бабілі І.А., а власне дизайн шатра та виставковий стенд "Інфраструктура громад Кольчинської селищної ради" розробив Володимир Фаринич, педагог, мешканець смт Кольчино. Разом вони подбали, щоб виставковий намет селища Кольчино був одним з найяскравіших.

Кольчинський виставковий намет і справді вирізнявся з-поміж інших. Чого тут тільки не було: дивовижні твори народного мистецтва, майстерні вишивки, вишиті та гаптовані бісером ікони, картини знаменитого односельчанина, народного художника Іллі Бровдія - усе вабило погляд, розповідаючи глядачам свою ткано-вишиту історію, про давні і прекрасні традиції Кольчина і Кленовця. Про облаштування виставки потурбувалися, представивши свої вироби і продукти: Гришко Я.Я. – мед і продукти бджільництва; Кольчинська хлібопекарня (керівник Скрипинець Ганна Василівна) – хлібобулочні та кондитерські вироби. Твори народного декоративно-прикладного мистецтва та шедеври рукодільниць представили: Роміна Конкус (вихователь Кольчинськй ДНЗ№2) – декоративні вироби, в’язані крючком; Богдан Світлана Іванівна (кухар у РТЦ соціального обслуговування, що у смт Кольчино), Прокопенко Анастасія (учениця, мешканка Кольчино), Рагель Надія Ласлівна – картини, гаптовані бісером; Фізер Наталія Василівна (бібліотекар Кольчинська ЗОШ І-ІІІ ст.) – вишивані рушники та скатертини, а також чудові ткані та вишиті вироби майстринь із Жборівців, Кленовця та Кольчина. Промислові вироби репрезентували: ТДВ «Мукачівський машинобудівний завод» (керівник Фомін Володимир Радомирович) – декоративне лиття із кольорового та чорного металу, Філія «Мукачівський спецкар’єр» (керівник Мазур Володимир Вікторович та його заступник Немеш Микола Іванович) – взірці сипучих будматеріалів з каменю, ТзОВ «Лембек Дизайн» (керівник Островка Тиберій Тиберійович) – текстильні вироби. Перлиною виставки стала колекція картин народного художника України Бровдія Іллі Ілліча, шанованого жителя смт Кольчино.

Кожен, хто взяв участь у фестивалі, мав можливість не тільки продемонструвати надбання свого села чи селища, а ще й взяти участь у святковому застіллі. Своїми стравами не тільки пригостили,а й вразили мешканці Кольчина. Так, Копосович Василь Васильович, приватний підприємець, став спонсором і одночасно шеф-кухарем страви "Кабанчик на вертелі", у цій смачній справі йому допомогали Винар В.М., Порохнавець П.І. Про традиційні народні страви до святкового столу подбали Петерлик В.П., Чомарник В.В., Гришко Я.Я. А всьому голова, як ми знаємо, - хліб, тож не обійшлося і без духмяного хліба, хлібобулочних та кондитерських виробів Кольчинської хлібопекарні (керівник Скрипинець Ганна Василівна).

Усе фестивальне дійство від самого початку супроводжувала запальна українська пісня. Гостями фестивалю були заслужений академічний Закарпатський народний хор, фольк-гурт "Бетярі", гурт "Марина і Компанія", заслужений артист України Олександр Садварі. І до концерту також долучилася наша громада, адже наші зірочки Марія та Маріанна Окс, які теж взяли участь у фестивалі, вже знані на Мукачівщині завдяки своєму музичному таланту.

Колектив Кольчинської селищної громади, що брав участь у етнофестивалі висловлює щиру подяку за гостинність та організацію – голові Бобовищенської СР Козак Володимиру Івановичу та ведучій і організаторці свята Лілії Немеш, керівнику будинку культури у с.Бобовище.

[zt_button type="icon-reveal" size="large" colour="accent" icon="fa fa-camera" link="https://goo.gl/photos/pTYjMUQ9vJQrVct79" target="_blank"]Фоторепортаж[/zt_button]

Інші статті до теми:

logo mukachevo todey(2016-10-17): Етнофестиваль «Бобовищенське гроно» дебютував на Мукачівщині;

 

© 2016 Кольчинська селищна рада

Пошук