Кольчино сьогодні

Де м’ясо?!.. Чому цукерки - з Києва?!..

15
+14
1

2021 01 30 antyfake plus

З недавніх пір, окремі «почесні мешканці» нашої громади вирішили зайняти «активну громадську позицію». Для цього створили фейковий профіль у мережі Фейсбук "Почесний Мешканець Кольчина" – для оприлюднення «компромату» на органи місцевого самоврядування.

Позиція цих співгромадян цілком зрозуміла – «вивести на чисту воду» діючу владу органів місцевого самоврядування. Якими методами працюють – класика жанру: подати скріншоти ОФІЦІЙНОЇ інформації з ОФІЦІЙНИХ джерел за ніби знайдений компромат, додати кілька стверджуючих заангажованих фраз чи термінів – на кшталт: «Кольчинська корупційна схема», «схема "відкату"», «о це так оборудки», «чекаємо звіт на що витрачено гроші», «потрібно правоохоронним органам цим зацікавитися» тощо. Причому, ці фрази наліплені лише для смаку. Вони не мають жодних обґрунтувань.

В чому полягають схеми та оборудки, за які вони подають офіційно оприлюднену інформацію? Який ще звіт про витрачені гроші потрібен, якщо все красномовно опубліковано на сайті Prozorro? Чому вони на якомусь фейковому фейсбук-профілі вказують правоохоронним органам чим повинні вони займатися? Чому, в кінці кінців, не подають офіційний запит, користуючись своїм правом згідно законодавства?? Вірно – їм не потрібен, насправді, ні «звіт про витрачені гроші», ні роз’яснення, ні правда. Їм потрібно лише наступне: дошкуляти та заважати нормально працювати, безпідставно компрометувати та вносити смуту у громадськість, тримаючи громадян за… дурнів – просимо щире вибачення за таке визначення.

Шановні мешканці Кольчинської територіальної громади! Звертаємо увагу, що різні питання від громадськості та потреба «розібратися», врегульовані Законом України «Про доступ до публічної інформації», Указом Президента України «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації», які зобов’язують надавати офіційну, підтверджену інформацію, за яку повинні нести відповідальність ті, хто її надає. «Відбиватися» ж коментарями під фейковими постами фейкових профілів, реагувати на різного роду анонімки та наклепи – не рівень офіційної влади та її представників. До речі, це одна із причин походження таких фейків – спроба зачепити у марних дискусіях, змушувати виправдовуватися тих, на кого націлена дана дезінформація.

Але, позаяк, багато наших співгромадян, які спостерігають за цією вакханалією «почесних мешканців», знають вартість таким «фактам» та переживають за авторитет нашої громади в цілому, неодноразово зверталися до нас із проханням відреагувати та ввести ясність у ситуацію, що склалася, ми зважилися на такий крок – дамо короткі роз’яснення на прикладі двох тем, які роздмухують псевдоактивісти.

Фейк 1 «Де м’ясо?!..»

2021 01 30 01

У закладах дошкільної освіти (ЗДО, або – дитсадках) нашої громади щороку виховується 300 дітей плюс-мінус. Згідно НОРМ харчування у дитсадках для дітей старших одного року, затверджених Постановою Кабміну, денна норма споживання м’яса – 60-110г на добу – залежно від віку. Отже, протягом року, діти повинні бути забезпечені продуктом в обсязі: 300 дітей х 88,75г (усереднений показник) х 250 днів (кількість робочих днів у 2021 році) = … 6,7 тонн м’яса! Крім цього, необхідно ще додати харчування 12 громадян, які утримуються у Кольчинському центрі надання соціальних послуг. Їх норми, даруйте, рахувати не будемо – достатньо і попереднього показника, який говорить, що придбаних 5 тон м’яса далеко не достатньо для забезпечення продовольчих потреб вищевказаних закладів. Для того, щоб придбати таку кількість продукту, необхідно провести ЗАВЧАСНО, витримуючи всі терміни та умови, тендерні закупівлі, результати яких опубліковані на сайті Prozorro і які видавалися як компромат нашим «почесним мешканцем Кольчина»

Фейк 2 «Чому цукерки - з Києва?!..»

2021 01 30 02

Щороку за кошти бюджету Кольчинської селищної ради закуповуються солодкі подарунки для дітей напередодні новорічно-різдвяних свят. Щороку, в депутатів селищної ради є бажання подарувати подарунок КОЖНІЙ дитині громади. Але це бажання обмежує бюджет. Тому, доводиться визначати певну категорію дітей, які отримують солодкі подарунки. На початку переліку категорій стоять завжди – дошкільний та молодший шкільний вік, соціальні категорії. Далі – учні інших вікових груп. Нажаль, цьогоріч всім не виходило, навіть, якщо б ми придбали дуже бюджетні подарунки, вміст яких мало кому подобається. Було вирішено придбати добротні подарунки дошкільнятам та молодшим школярам згідно чітко визначених умов. Результати тендерів: переможцем стає підприємство, яке запропонувало продукцію, дотримуючись всіх заявлених умов по ціні-якості. З місцевих виробників, якими, ніби, так переймаються «почесні мешканці» – або не подавали заявки, або не зуміли дотриматися умов. Зауважимо, що одна із засад тендерних закупівель – ставити в РІВНІ УМОВИ ВСІХ, а не ділити на «місцевих» і «ненаших».

На цих роз’ясненнях ставимо крапку. Вважаємо, що вони були максимально зрозумілими і обґрунтованими. На завершення…

…Хто ж ці загадкові "почесні мешканці"?

Вони нам відомі. Але, не маємо права вдаватися до таких самих дій та озвучувати непідтверджену інформацію, так мовити. Це буде трохи згодом, коли завершиться відповідна робота правоохоронних органів, в чиє поле зору потрапили ці «активісти», сподіваючись якраз на таку увагу. Єдине, що можемо окреслити: наші «правдоруби» місцевого розливу – група мешканців Кольчина, які брали участь у місцевих виборах і залишились невдоволеними результатами. Це саме ті мешканці, які у передвиборній кампанії, де лише можна було, несли до мешканців громади свою «правду»: вони гарні, вони компетентні, вони будуть турбуватися (саме за кого чи за що?), а інші – погані, крадії, корупціонери.

Ремарка для мислячих: за кого тримають мешканців громади ці «активісти»?

Звернемо вашу увагу, що це видно вже тільки по їх «компетентним розслідуванням», якими не лише дезінформують громадськість, а вважають людей за повних невігласів, яким можна будь-яку дурню за правду видати. Якщо ж вони не хочуть обдурювати людей, а насправді вірять у цю маячню, яку самі ж висмоктали із пальця – це красномовно говорить про їх власну компетентність і порядність.

Дякуємо за увагу!

© 2016-2021 Кольчинська селищна рада

Пошук