У освіті

Кольчинський селищний голова: скільки обіцяне все ж чекають?!.. Чи потрібна кольчинцям школа?

2
+2

2020 05 10 koly bude shkola

З перших днів на посаді Кольчинського селищного голови Микола Васильович Дуб спрямував усі свої зусилля на виконання першочергових запитів і потреб своїх односельчан, серед яких найболючішим питанням була і залишається побудова нової школи. Заради досягнення цієї мети вже докладено чимало зусиль, адже Микола Васильович особисто порушував питання побудови школи на всіх рівнях влади, дійшовши, без перебільшення, до самого Києва. Нарешті у листопаді 2019 року вдалося досягти успіху, коли під час спілкування з Міністром розвитку громад і територій Бабак А.В., Микола Васильович залучився підтримкою з боку найвищого керівництва держави, а будівництво Кольчинської школи було офіційно включено до проєкту Президента «+100», де у переліку 100 нових загальноосвітніх навчальних закладів було передбачено початок будівництва Кольчинської школи уже в 2020 році. З того часу пройшло тільки п’ять місяців…

05 травня новопризначений голова Закарпатської ОДА Олексій Петров провів засідання комісії з оцінки та забезпечення проведення конкурсного відбору інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2020 році. Новий очільник області, підкреслюючи, що перевага надається школам, дитсадочкам та спортмайданчикам, своїм рішенням оминає один з найбільш очікуваних і найпотрібніших проєктів Мукачівщини, бо з невідомих наразі причин, до переліку знову не включено побудову Кольчинської школи.

Побудова нової школи в селищі Кольчино є гострою проблемою, оскільки приміщення наявної будівлі Кольчинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів не можуть забезпечити потребу населення, у зв’язку з цим дирекція школи змушена організовувати двозмінне навчання, а частина школоповинних дітей, що проживають на території Кольчина, взагалі навчаються в школах інших населених пунктів. Саме тому відсутність Кольчинської школи у переліку соціальних проектів, що фінансуватимуться ДФРР, глибоко обурила Миколу Васильовича Дуба.

Усі ми знаємо Миколу Васильовича Дуба, голову Кольчинської селищної ради, як цілеспрямовану і вольову людину. З цього приводу він рішуче висловив свою позицію очільникам Мукачівського району. Закликає владу і громадськість району не бути байдужими, бо будівництво школи – це не те питання, яким можна спекулювати. Не хочеться вірити у те, що майбутнім наших дітей знову знехтували, що чесним шляхом відстояти інтереси громади не можливо, що органи місцевого самоврядування не мають підтримки і порозуміння у можновладців, що зміни посадових осіб у верхніх ешелонах влади важливіші, ніж школа для дітей. Чому так сталося і хто винен: «старі» урядовці нової влади чи нові імена у «старій команді» – невідомо. Зараз нам не хочеться шукати крайнього, зараз хочеться знати: коли розпочнеться така довгоочікувана і така необхідна побудова Кольчинської школи?

© 2016-2021 Кольчинська селищна рада

Пошук