4
+4

shelestivska cerkvaДо 1928 у селі Шелестово (нині частина Кольчина) стояла дерев'яна лемківська церква св. Архангела Михаїла. Датою її створення найчастіше називають 1777, але є також свідчення про початок XVIII ст. і навіть про 1692. Т.Легоцький вважав, що 1777 року церкву повністю поновили і потім посвятили.

11
+10
1

Історія електрифікації краю починається з першої гідроелектростанції, яка була побудована в 1890 році на території пивоварні графа Шенборна в селі Фрідешево (с. Кольчино) Мукачівського району як заводська електростанція Мукачівського пивоварного заводу австро-угорського графа Шенборна.

2
+2

panorama festiМеморіальна споруда була створена з метою відзначення культурно-історичної події, яка полягає у тому, що 120 років тому з цього місця були намальовані ескізи великої панорамної картини Арпада Фесті "Прибуття угорців". У 1896-му, разом з художниками Ласло Меднянським та Єне Барчаи в честь 1000-ліття заснування Угорської Держави було створено монументальне полотно (циклограма площею 1800 м.кв.), робота, яка відтворювала важливий історичний момент угорської нації. На круговому живописному полотні було зображено понад дві тисячі персонажів. Ця велична робота зазнала серйозного понівечення за часів Другої Світової війни, але по її закінченню було докладено немало зусиль щодо її реставрації. Тільки у 1995 році картина набула попереднього вигляду та виставилася на огляд загалу в Угорській Національній галереї в Будапешті.

© 2016-2021 Кольчинська селищна рада

Пошук