Новини навколо

Кольчинська громада у арт-проєкті «Барвистий вінок Закарпаття» (ФОТО)

7
+7

2021 05 23 barvystyi vinok

Сьогодні, 23 травня 2021 року, за ініціативи голови Закарпатської облдержадміністрації Анатолія Полоскова, в Ужгороді відбулося справжнє свято культури, мистецтва та етнічних традицій краю.

На території Закарпатського музею народної архітектури та побуту об’єдналися громади та райони області, в тому числі і Кольчинсьа селищнарада, для проведення історичної інсталяції «Барвистий вінок Закарпаття».
Даний проєкт проводиться в рамках всеукраїнського культурного марафону "Не забуваючи минуле, погляд у майбутнє," присвяченого 30-річчю Незалежності та Міжнародному дню музеїв.

На святі були присутні поважні Ігор Шинкарюк, заступник голови Закарпатської ОДА, мер міста Ужгород Андрій Андріїв, голова Мукачівської районної державної адміністрації Едгард Токар. На свято приїхали представники всіх районів Закарпаття, щоб показати свою традиційну народну культуру.

Мукачівський район представив свої традиції в автентичній садибі,яку привезли в скансен з с.У культРакошино, виставкою робіт майстрів народних художніх промислів та чималим асортиментом традиційних страв. Мукачівський район преставили територіальні громади Свалявщини, Воловеччини та Мукачівщини, яку презентувала Кольчинська територіальна громада.

Гості заходу могли ознайомитися з виставками художника-реставратора ужгородського скансену Віктора Андріанова – «За обріями часу...» та «Музика», ярмарком виробів майстрів народного декоративно-ужиткового мистецтва, майстер-класами з гончарства, ковальства, лозоплетіння, вибійки на тканині, різьби по дереву, декоративному розпису тарілок, виготовленню ляльок-мотанок, торбинок з домотканих доріжок, виробів з соленого тіста, свічок, іграшок-пташок, малювання пряників, оригамі.

Для присутніх виступили народні фольклорні ансамблі краю, Заслужений академічний Закарпатський народний хор, народний фольклорний ансамбль «Маки» Ужгородського інституту культури та мистецтв та народний аматорський ансамбль народної пісні «Розмарія» Закарпатського обласного організаційно-методичного центру культури тощо.

Не обійшлося без традиційних смачних страв, які готує чи не кожна господиня нашого району. Це трині пироги, кнеглі, кечери, баники, фанки, кіфлики, кіста з яблуками, творога, шовдаря, ковбаси, сала, домашньої самогонки та вина... Основна наша мета – підтримувати й у піднесеній та водночас невимушеній атмосфері популяризувати традиції Мукачівського району. Велика подяка всім учасникам за організацію заходу на високому рівні, всім, хто взяв участь у створені цього незабутнього свята та популяризацію традицій Мукачівщини.

Переглянути весь
ФОТОАЛЬБОМ

© 2016-2021 Кольчинська селищна рада

Пошук