Інструменти доступності

У освіті

Воскресни, писанко! (ФОТО)

2021 05 01 voskresny pysanko

Весна – найпрекрасніша пора року. З її приходом оживає природа, повертаються із далеких країв птахи, земля одягається в зелень, квітнуть сади, перегукуються пташиним співом гаї. Разом із пробудженням природи від зимового сну в Україні починається весняний цикл народних свят. Світле й радісне свято Воскресіння Сина Божого – Ісуса Христа – одне з найдавніших та найбільших християнських свят, що припадає на цей період.

Великдень дуже шанує християнський світ. З давніх-давен християни вшановують та відзначають Великдень із багатьма звичаями та обрядами. 

Всім відомо, що яйце – символ нового життя і віри, є незмінним атрибутом Великодня, який відображається у писанках. Найдревніший обряд, який зберігся і понині – писанкарство. Орнаменти, що використовують у писанкарстві, мають дуже глибоке коріння. Писанка також вважалася великоднім символом любові. В писанках закодована у знаках-символах народна мудрість, яка передається з покоління в покоління через пласти тисячоліть.

В сьогоденні шана писанкарству відображається у нових традиціях. Щороку, у квітні-травні у закладах освіти проходить фестиваль-конкурс «Воскресни, писанко!» Мета конкурсу – відродження, збереження українських народних традицій щодо виготовлення писанок, великодніх атрибутів декоративно-ужиткового мистецтва; сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для їх творчого і духовного розвитку; виявлення і підтримки талановитої та обдарованої учнівської молоді.

Таким чином, перед Великоднем, відповідно до розпорядження голови Кольчинської селищної ради від 06.04.2021 року ​​№ 51-02-4/1 «Про проведення у 2021 році фестивалю-конкурсу «Воскресни, писанко!» цьогоріч даний конкурс проведиться у закладах освіти Кольчинської селищної ради. 30 квітня 2021 року проведено тематичну виставку, поданих на другий етап конкурсу виробів.

Фестиваль-конкурс «Воскресни, писанко!» – це проєкт, який єднає вихованців, учнів, педагогів, батьків, громадськість задля спільної мети, а саме популяризувати українське мистецтво і культуру, піднімати український дух.

Підсумки конкурсу та визначення переможців буде проведено 8 травня 2021 року.

Отож, слідкуйте за нашими публікаціями, а самим учасникам фестивалю-конкурсу бажаємо успіху! Збережемо традиції разом!

Далі буде!..


Переглянути весь фотоальбом:

ФОТОАЛЬБОМ

Інші статті до теми:

2021-05-06 Підсумки конкурсу "Воскресни, писанко!" підведено. Виставку конкурсу відвідав Преосвященний владика Ніл (ФОТО);

© 2016-2023 Кольчинська селищна рада

Пошук