Кольчинська ТГ сьогодні

«Та, що обернулася в легенду - Леся Українка» До 150річчя від дня народження Лесі Українки (фото, відео)

3
+3

2021 02 25 150r lesia ukrainka

У закладах культури Кольчинської селищної ради проводився цикл заходів до 150-річчя від дня народження Лесі Українки.

25 лютого 2021 року виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки - видатної української письменниці, перекладачки, фольклористки, громадської діячки.

Лариса Петрівна Косач - Квітка (справжнє ім`я поетеси) входить в умовну тріаду "Шевченко-Франко-Українка". Отже вона є одним із трьох "китів", на яких тримається не тільки українська література, а й культура загалом.

Ювілеї дають змогу по-новому оцінити роль тих, хто є стовпами нашої літератури, і для історії, й для формування свідомості українців. Тобто, це можливість подивитися на багатогранність Лесі Українки, про яку Франко писав, що нічого сильнішого з часів Шевченка він не бачив. Вона ж була відома не тільки як письменниця, вона збирала фольклор, знала дев’ять мов, багато подорожувала – а подорожі дозволяють сприймати світ у його різноманітності. Вона перекладала і брала активну участь у формуванні свідомості української нації. Леся Українка – неповторна. ЇЇ життя – це подвиг митця. Вогонь її творчості палає уже півтора століття.

З метою вшанування пам’яті та популяризації творчості Лесі Українки у закладах культури Кольчинської селищної ради проводився цикл заходів: голосні читання творів видатної української поетеси, літературні хвилинки, бібліографічні огляди літератури, літературні ранки з відвідувачами різних вікових груп.

Родзинкою тематичних заходів став поетичний онлайн марафон «Україна читає Українку» та онлайн – читання віршів «Леся Українка 150 років з дня народження». Діти, юнацтво та дорослі користувачі бібліотек та учасники гуртків клубних формувань продемонстрували майстерне декламування творів Лесі Українки. Цим самим взяли участь у обласному читацькому онлайн – проєкті «Поетична квітка України» до 150-річчя від дня народження Лесі Українки, організованого Обласним організаційно – методичним центром культури.

Відкрити для себе Лесю Українку, ближче познайомитися з її творчою діяльністю та особистим життям можна завітавши до бібліотек. Тут діють інформаційні куточки на яких розміщено книги з творами письменниці, інформаційні матеріали про життя і творчість поетеси.

Верхня Визниця


Грабово


Кленовець


Клочки


Кольчино


Крите


Пузняківці


Тростяниця

© 2016-2021 Кольчинська селищна рада

Пошук