Інструменти доступності

Кольчинська ТГ сьогодні

У Кольчинській громаді відзначили День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

2024 05 08

8 травня 2024 року в Україні вперше відзначається День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Відповідне рішення було закріплене в Законі України «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років», прийнятому Верховною Радою у 2023 році. Закон встановлює, що єдиним Днем пам’яті та перемоги в Україні є 8 травня. Саме цього дня наша держава разом з іншими країнами Європи відзначає перемогу над нацизмом та вшановує пам’ять загиблих у Другій світовій війні. Символом 8 травня є червоний мак – міжнародний знак пам’яті про жертви збройних конфліктів.

З нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у Кольчинській селищній раді хвилиною мовчання вшанували всіх тих, хто боровся із нацизмом, а також мирних цивільних людей, які постраждали від ведення бойових дій та окупації їхніх міст і сіл, дітей війни, примусових робітників, жертв воєнних злочинів, жертв геноциду та злочинів проти людяності. Помолилися за загиблим під час Другої світової та всіх тих, хто, поліг, захищаючи Україну під час російського вторгнення.

Після урочистого виконання Гімну України голова Кольчинської селищної ради, Микола Дуб, привітав усіх присутніх з державним святом - День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, та наголосив, що ідуть роки, але друга світова війна не забувається. Знову і знову озивається вона у свідомості поколінь, тривожить уяву, змушує замислюватися над трагедією народу. У війні взяли участь 80 відсотків людства. Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства. Загальні втрати складають близько 85 мільйонів осіб. Як і в Другій світовій війні, нацизм – цього разу російський – повинен програти й бути знищений.

Вічна пам’ять всім полеглим у боротьбі проти нацизму.

Вічна Слава усім, хто захищає Україну від рашизму сьогодні. Ми віримо у Перемогу, віримо в наших захисників!

© 2016-2024 Кольчинська селищна рада

Пошук