У освіті

У школах Кольчинської громади розпочато гаряче харчування (ФОТО)

2
+2

2023 04 20 kharchuvnnia

Харчування відіграє серйозну роль в питанні повноцінного розвитку і зростання школярів. Воно не тільки сприяє загальному зміцненню організму дітей, але також може впливати на їхню працездатність і успішність. Достатня кількість поживних речовин і правильна культура споживання їжі не лише вберігають дитину від численних хвороб, а й роблять її бадьорішою і уважнішою.

Їжа у школі має бути не тільки корисною, але й смачною і різноманітною. Тому в Україні розгорнуто реформу шкільного харчування. Новацій зазнали не тільки склад шкільного меню та рецептури приготування, але й форми організації харчування, рекомендації до обладнання харчоблоків та роботи з постачальниками, а також підходи у формуванні культури здорового харчування у школярів, як наскрізної компетенції Нової української школи.

Шкільне харчування – такий же важливий компонент організації діяльності середніх закладів освіти, як і інші. Адже тут ідеться про здоров’я дітей. Тож повноцінне гаряче харчування у школах потрібне – про це говорять і дієтологи, і педагоги, та й інші фахівці, а тим більше це підтримують батьки школярів.

Відповідно до рішення Кольчинської селищної ради від 09 березня 2023 року №1238 «Про затвердження Програми пільгового харчування учнів ЗЗСО та вихованців ЗДО у 2023 році» для харчування учнів пільгових категорій закладів загально середньої освіти виділено 700 тис. грн. Вартість одноденного комплексного обіду становить – 50 грн.

З 19.04.2023 року на базі Верхньовизницького та Кольчинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів організувано гаряче харчування через аутсо́рсингові послуги гарячого харчування для учнів 1-11 класів за батьківську плату та безкоштовне харчування учнів 1-11 класів пільгових категорій з числа:

 • дітей-сиріт;
 • дітей, позбавлених батьківського піклування;
 • дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах;
 • дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
 • дітей, батьки яких загинули або були поранені в зоні АТО, ООС та втратили працездатність;
 • діти з переліку осіб, визначених у статті 10 (сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни) ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
 • діти зі списку ВПО, а також ті, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;
 • діти, евакуйовані із зони відчуження, діти, які є особами з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, і ті, які проживали у зоні безумовного (обов’язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення;
 • дітей з інвалідністю;
 • дітей, батьки яких є або були учасниками бойових дій АТО, ООС;
 • діти військовослужбовців, які перебувають/перебували у зоні бойових дій в Україні з 24 лютого 2022 року (згідно рішення виконкому від 28.02.2023 №24).

Звільнено від плати за харчування у розмірі 50 % від денної вартості (50 грн.) дітей, яких виховує одинока мати.

Здійснюються заходи щодо запровадження гарячого харчування у Кленовецькій гімназії та Пузняківському ЗЗСО І-ІІІ ступенів.

Питання організації якісного харчування дітей перебуває на постійному контролі виконавчого комітету Кольчинської селищної ради та керівників закладів освіти громади.

 

© 2016-2021 Кольчинська селищна рада

Пошук