Інструменти доступності

У освіті

У Кольчинській громаді проходить другий етап фестивалю-конкурсу «Воскресни, писанко!» (ФОТО)

2023 04 18 pysanka

Відповідно розпорядження голови Кольчинської селищної ради 22.03.2023 року № 44/02-4/1 «Про проведення у 2023 році фестивалю-конкурсу «Воскресни, писанко!», з метою відродження, збереження українських народних традицій щодо виготовлення писанок, великодніх атрибутів декоративно-ужиткового мистецтва; сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для їх творчого і духовного розвитку; виявлення і підтримки талановитої та обдарованої учнівської молоді з 12 квітня до 22 квітня 2023 року триває ІІ етап фестивалю-конкурсу «Воскресни, писанко!».

У фестивалі-конкурсі взяли участь команди: Верхньовизницького, Кольчинського, Пузняківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, Кленовецька гімназія, Кольчинський ЗДО №1, Пузняківський ЗДО, якими представлено роботи, виготовлені власними руками, прикрашені традиційними символами, притаманними регіону, що найкраще розкривали ідею конкурсу, у трьох номінаціях: «Писанка», «Тематична композиція «Традиції пасхальних свят: від давнини до сучасності». У номінації «Писанка» роботи представлено в таких техніках виконання: традиційна писанка розтопленим воском (батикова техніка), "дряпанка”, "мальованка", "зернівка", писанка, прикрашена бісером, писанка, виготовлена у техніці квілінг та виготовлена з глини.

Номінація «Тематична композиція «Традиції пасхальних свят: від давнини до сучасності» демонструвала атрибути Великодня: декоративні кошики, писанки, стилізовані декорації фольклорного характеру, що відтворюють пасхальні звичаї і традиції.

Роботи визначалися високим художнім рівнем та творчою фантазією учасників, невичерпною імпровізацією в співзвучності з традиціями нашого краю, виконували пізнавально-народознавчу роль, презентували культурно-мистецьку спадщину Кольчинської громади.

Кожна «Великодня композиція» була своєрідним витвором мистецтва. Унікальність робіт свідчить про багатогранний талант вихованців та їх педагогів. Представники кожного закладу освіти демонстрували виконані зі смаком та любов’ю композиції, в яких втілювали свої святкові фантазії.

Унікальні великодні шедеври, чудо-дерева, та писанки зроблені учнями, вчителями та колективами закладів дошкільної освіти зачаровували своїми різноманітними кольорами, автентичними та сучасними дизайнами. Вони змістовні і глибокі за своєю сутністю, відрізняються одна від одної художніми засобами, матеріалом та відтворюють глибоку віру, повагу до своїх традицій, свідчать про високу культуру нашого народу.

Кожен дитячий виріб є символічним побажанням краси, добра та здоров’я, дарує надію, вселяє віру.

Щира подяка керівникам закладів дошкільної освіти та загальної середньої освіти, керівникам гуртків, педагогам, учням та вихованцям за представлені великодні вироби на конкурс «Воскресни, писанко!». Конкурс триває, а після 22 квітня 2023 року журі відзначить переможців та підведе підсумки конкурсу.


Переглянути весь

ФОТОАЛЬБОМ

© 2016-2024 Кольчинська селищна рада

Пошук