Інструменти доступності

Новини селищної ради

Звіт про роботу відділу соціального захисту Кольчинської селищної ради за 2022 рік

2022 02 02 zvit viddilu

Відділом соціального захисту населення Кольчинської селищної ради забезпечено виконання завдань та функцій відповідно до визначених повноважень.

Функції, які виконує відділ соціального захисту населення:

 • організацію безпосереднього прийому громадян;
 • приймання та опрацювання документів з метою передачі їх до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районної державної адміністрації.

Діяльність щодо реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення, формування та виконання місцевих програм соціальної підтримки провадиться відділом та охоплює:

 • консультування з питань застосування законодавства, щодо соціальної допомоги, житлових субсидій, надання пільг, компенсацій за догляд (надання соціальних послуг), санаторно-курортного лікування, оздоровлення та відпочинку дітей, отримання засобів реабілітації, опіки та піклування над повнолітніми недієздатними особами та особами, цивільна дієздатність яких обмежена, надання соціальних послуг, з інших питань, пов’язаних із соціальною підтримкою населення;
 • визначення потреб громади в соціальних послугах;
 • прийняття рішень про організацію надання соціальних послуг;
 • виявлення сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах;
 • організацію надання соціальних послуг відповідно до потреб громади;
 • призначення та виплату одноразової допомоги та компенсацій, що фінансуються за рахунок коштів бюджету територіальної громади;
 • забезпечення захисту прав і законних інтересів повнолітніх осіб, які потребують встановлення опіки або піклування, недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена;
 • вжиття заходів реагування на звернення та повідомлення про вчинення домашнього насильства і торгівлі людьми;
 • вжиття заходів щодо усунення дискримінації за ознакою статі відповідно до законодавства про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та протидії дискримінації;
 • визначення потреби громади у надавачах соціальних і реабілітаційних послуг, у тому числі особам з інвалідністю, залежно від потреб громади у відповідних послугах, а також підготовку необхідного обґрунтування для прийняття рішення про створення або залучення відповідних надавачів;
 • моніторинг, оцінювання якості надання соціальних послуг;
 • проведення інформаційно-просвітницької роботи серед населення, спрямованої на підвищення обізнаності з питань прав та гарантій у сфері соціального захисту, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, протидії торгівлі людьми, жорстокому поводженню з дітьми, а також запобігання та протидії домашньому насильству.

Спеціалістами відділу в 2022 році прийнято 1827 заяв на призначення усіх видів державних допомог та надання соціальних послуг, з них:

 • 43 – заяви для призначення допомоги по вагітності та пологам;
 • 89 – допомоги при народженні дитини;
 • 30 – допомоги одиноким матерям;
 • 35 – допомоги малозабезпеченій сім’ї;
 • 6 – допомоги дитині померлого годувальника;
 • 46 – пільги;
 • 178 – для призначення субсидій;
 • 18 – допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;
 • 58 – одноразова натуральна допомога «пакунок малюка»;
 • 9 – заяви для надання статусу та посвідчення багатодітна сім’я;
 • 1085 – надання статусу та видачі довідок ВПО;
 • 103 – заява для видачі різного роду довідок;
 • 239 – інші види допомог.

Всі заяви з документами скановані та занесені до ПК «ІІС «Соціальна громада» (тобто сформовано електронну заяву) та відправлено до управління соціального захисту населення райдержадміністрації для подальшої обробки. Паперові справи занесені до реєстру передання прийнятих документів щодо призначення усіх видів соціальної допомоги та передані (1 раз на тиждень) до управління . Заяви та консультації реєструються в журналах відповідно до Інструкції щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Мінсоцполітики від 19.09.2006 № 345 (зі змінами).

За запитами управління соціального захисту населення райдержадміністрації здійснено 56 обстежень матеріально-побутових умов сім’ї, про що складено відповідно 56 актів та передано до управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

Щомісяця складалися списки осіб (із зазначенням осіб пільгових категорій, адреси, посвідчення пільговика), які проживають на території Кольчинської селищної ради, для призначення пільг на тверде паливо та скраплений газ (сформовано 5 списків). Щомісяця списки передавалися до управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

Здійснено 56 обстеження матеріально-побутових умов сім’ї щодо факту проживання, про що складено акти, згідно яких заявникам призначалась субсидія.

Відділом здійснювались заходи в межах повноважень у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, забезпечення рівності прав та можливостей жінок і чоловіків.

За наслідками роботи у даному напрямку було проведено 4 засідання Координаційної ради, про що оформлено протоколи. За наслідками засідань Кординаційної ради робочими групами було здійснено виїзди до сімей, де було вчинено насилля, проведено бесіду з особами, які вчиняли насильство і запрошено їх на засідання виконавчого комітету Кольчинської селищної ради. Одночасно питання роботи по запобіганню вчинення насильства обговорювались на засіданні виконавчого комітету Кольчинської селищної ради. Керівник відділу пройшов курси по підвищенню кваліфікації уповноважених осіб з питань запобігання та протидії домашньому насильству.

Для виконання поставлених завдань та забезпечення права жителів громади на соціальний захист та соціальну допомогу відділом спільно з іншими структурними підрозділами селищної ради, установами та організаціями протягом звітного періоду реалізовувалися:

 • програма на надання пільг з оплати послуг зв’язку, інших передбачених законодавством пільг окремим категоріям громадян Кольчинської ТГ на 2022 рік;
 • програма по використанню коштів на інші заходи у сфері соціального захисту та соціального забезпечення на 2022 рік;
 • комплексна програма підтримки сім’ї, гендерної рівності та протидії торгівлі людьми на 2021-2024 роки.

З метою соціальної підтримки жителів громади, мобілізованих згідно Указу Президента України від 24.02.2022 № 69/2022 «Про загальну мобілізацію», реалізації додаткових соціальних гарантій для сімей, члени яких загинули під час виконання бойовихзавдань у зв’язку із збройною агресією російської федерації проти України, було внесено ряд змін і доповнень до Програми по використанню коштів на інших заходів у сфері соціального захисту та соціального забезпечення на 2022 рік та виділено додаткові кошти для їх фінансування.

На виконання Програми по використанню коштів на інші заходи у сфері соціального захисту та соціального забезпечення на 2022 рік, відділом у 2022 року забезпечено:

 • виплату грошової допомоги сім’ї загиблих у війні з росією – 3 особи – 300000 грн.,
 • виплату одноразової матеріальної допомоги учасникам бойових дій з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав – 68 осіб – 350000 грн.,
 • виплату одноразової матеріальної допомоги учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС дій з нагоди Дня вшанування ліквідатора –11 осіб – 16500 грн.,
 • виплата матеріальної допомоги жителям громади для лікування – 775500 грн.
 • виплату фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі – 6 осіб – 19047,0 грн..

Спеціалістами відділу проведено консультування 215 мешканців територіальної громади з питань застосування законодавства щодо соціальної підтримки населення, надання соціальних послуг, захисту соціальних прав, з інших питань, віднесених до компетенції відділу.

На web-сайті селищної ради постійно ведеться інформування населення громади з питань реалізації державної соціальної політики та роз’яснення законодавства з питань соціального захисту населення.

Протягом звітного періоду, у тісній взаємодії з іншими структурними підрозділами селищної ради та комунальними закладами, відділ брав участь у організації роботи з внутрішньо переміщеними особами. Зокрема щодо:

 • реєстрації внутрішньо переміщених осіб через ПК «Соціальна громада»;
 • сприяння у пошуку тимчасового житла;
 • доступу до медичного обслуговування;
 • консультування щодо відновлення соціальних виплат; можливості та порядку отримання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, та житлових субсидій;
 • надання гуманітарної допомоги, продуктів харчування.

Керуючись ст. 42 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Законом України “Про соціальні послуги”, постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 № 587 “Про організацію надання соціальних послуг”, Порядком визначення потреб населення адміністративно-територіальної одиниці у соціальних послугах, затвердженим наказом Міністерства соціальної політики України від 20.01.2014 № 28, ст. 87 відділом соціального захисту Кольчинської селищної ради підготовано і надіслано запити до Управління соціального захисту населення Мукачівської РДА, Головне управління статистики у Закарпатській області, Мукачівський міськрайонний центру зайнятості, Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, відділ освіти Кольчинської селищної ради, КНП ЦПМСД Кольчинської селищної ради щодо надання інформації про мешканців територіальної громади, що рахуються у них на обліку. На основі наданих відповідей узагальнено інформацію, щодо кількості громадян, які належать до найбільш вразливих верств населення та потребують надання соціальних послуг, щодо громадян громади, які отримують соціальні послуги. На основі узагальненої інформації оформлено Соціальний паспорт громади.

На сайті Кольчинської селищної ради розміщується інформація з метою інформування населення, щодо змін в законодавстві соціальної підтримки, щодо реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення.

© 2016-2023 Кольчинська селищна рада

Пошук