Інструменти доступності

У освіті

Фестиваль колядок та вертепних дійств «Різдвяна зірочка» у Кольчинській громаді (ВІДЕО, ФОТО)

2022 12 29 rizdviana zirochka

Різдво в Україні завжди було прийнято зустрічати особливо, дотримуючись безлічі традицій, а найулюбленіша традиція на різдвяні свята у дітей – це колядувати та щедрувати. На жаль, цьогоріч для нас усі свята мають гіркий присмак. І традиційний дух Різдва ми можемо відчувати інакше.

Однак, війна не завадить нам відзначати свої свята і радіти їм. Ми не зневіримось у вищих силах та їхній могутності, у добрі та справедливості на світі, не втратимо надію, любов, себе... Та хіба не цього у своїй суті хочуть зло й темрява, які постали проти нас? Поява на світ Сина Божого подарує нам усім надію на спасіння, віру в перемогу добра й милосердя.

З метою збереження і розвитку різдвяних традицій, піднесення духовно-культурного рівня учнів, підвищення ролі народної творчості у формуванні світогляду та патріотизму у підростаючого покоління, відповідно до розпорядження голови Кольчинської селищної ради від 05.12.2022 року № 125/02-4/1 «Про проведення фестивалю колядок, вертепних дійств «Різдвяна зірочка», відділ освіти, культури, молоді та спорту Кольчинської селищної ради 29 грудня 2022 року організував та провів у затишній актовій залі Верхньовизницького ЗЗСО І-ІІІ ступенів фестиваль колядок та вертепних дійств «Різдвяна зірочка».

На святі були присутні: Микола Дуб, голова Кольчинської селищної ради, Михайло Кушнір, староста Верхньовизницького старостинського округу, Ольга Хохол, староста Пузняковецького старостинського округу, Володимир Фаринич, начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Кольчинської селищної ради, Віталія Зварич, головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту Кольчинської селищної ради, Марія Окс, спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту Кольчинської селищної ради, директори закладів загальної середньої освіти, директори закладів дошкільної освіти, педагоги, учні, батьки – усі небайдужі до збереження, примноження та популяризації славних українських традицій зібралися, щоб разом заколядувати, поспілкуватися і відчути дух єднання, взаєморозуміння та гармонії.

У фестивалі взяли участь учнівські колективи Верхньовизницького ЗЗСО І-ІІІ ступенів, Кольчинсього ЗЗСО І-ІІІ ступенів, Пузняківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, Кленовецької гімназії.

Слід відзначити, що педагоги та учні Верхньовизницького ЗЗСО І-ІІІ ступенів підготували цікавий та змістовний сценарій фестивалю, захоплювала своїм артистизмом ведуча заходу.

Урочисто, піднесено, велично, натхненно лунали колядки та щедрівки по черзі від учасників фестивалю. А сценарії вертепних дійства наблизили біблійну історію про народження Ісуса Христа до українських реалій, вони увібрали в себе український колорит й відобразили специфіку нашого народного побуту та менталітету. На фестивалі панувала тепла родинна атмосфера. Діти своїми дзвінкими голосами прославляли народження Ісуса Христа. Кожен колектив продемонстрував знання звичаїв та традицій пов’язаних зі святкуванням Різдва Христового.

Гучними оплесками, радісними посмішками зустрічали та проводжали глядачі всі учнівські колективи закладів освіти Кольчинської громади.

На завершення свята Микола Дуб, голова Кольчинської селищної ради привітав учасників заходу з прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим, побажав міцного здоров’я, миру, добра, щастя, успіху, благополуччя в родинах та переможного року, щиро подякував за подарований чудовий настрій та приємні враження, за збережені народні традиції та звичаї українського народу, долучення до колядування та нагородили всіх учасників фестивалю грамотами Кольчинської селищної ради.

Завершальним акордом фестивалю стало спільне виконанням учасників та глядачів колядки «Коли звізда ясна». Щиро дякуємо усім, хто взяв участь у фестивалі.

Минулий рік видався надскладним, але незважаючи ні на що, ми вистояли! Не втратили віри та мужності. Натомість стали незламними та нездоланними.

Сподіваємось, що попри складні обставини, які склались в нашій державі, фестиваль «Різдвяна зірочка» надихне і покращить настрій, а почуття Різдвяного дива запанує у серцях кожного, об’єднавши усіх в одну велику дружню родину, щоб разом йти до перемоги! Нехай наші серця завжди пишаються нашою великою нацією, а душа щиро дякує українським героям за можливість прокидатися вранці з надією на світле майбутнє.

І як зазначив наш Президент, Володимир Зеленський: "Ми співатимемо колядки – бадьоро, як ніколи, – щоб гучніше за звук генератора. Ми почуємо голоси й привітання рідних – у душі, навіть якщо ляжуть зв'язок та інтернет. І навіть у суцільній темряві ми знайдемося, щоб міцно обійняти одне одного. І якщо не буде тепла, будемо обійматися довго, щоб зігріти одне одного. Ми будемо відзначати свої свята! Будемо усміхатись і радіти. Як завжди. Відмінність одна: ми не будемо чекати дива, адже творимо його самі".

Вітаємо усіх з прийдешніми святами – Новим переможним роком та радісним і світлим святом – Різдвом Христовим!


Переглянути весь

ФОТОАЛЬБОМ

© 2016-2024 Кольчинська селищна рада

Пошук