Інструменти доступності

Кольчинська ТГ сьогодні

Війна – війною, а відключення електроенергії – за розкладом: моніторинг та спроби врегулювання відключень в Кольчинській ТГ


2022 12 02

Закарпаття останніми тижнями живе в межах суцільних аварійних відключень до 16 годин на добу. Населені пункти Кольчинської територіальної громади не є виключенням. Вони також потерпають від затяжних відключень, які часто не корелюють із заявленими графіками.

Влада області робить дієві кроки вирішення проблем

01 грудня, Віктор Микита, голова Закарпатської ОДА-ОВА провів планову зустріч з керівником НЕК «Укренерго» Володимиром Кудрицьким у м.Київ. На порядку денному – питання енергозабезпечення Закарпаття та стабілізація графіків подачі електрики до споживачів у громадах.

Розбираємося, чому дефіцит потужності в нашому регіоні перевищує середній показник у країні, який озвучує НЕК «Укренерго».

Закарпаття останніми тижнями живе в межах суцільних аварійних відключень до 16 годин на добу. До нас релокувався бізнес, переїхали сотні тисяч ВПО тощо. Тож така ситуація є абсолютно неприпустимою. Без допомоги НЕК «Укренерго» не обійтися.

Також, за словами голови облдержадміністрації, є питання до ПрАТ "Закарпаттяобленерго", яке має чітко дотримуватися графіків за відсутності аварійних та екстрених ситуацій.

Є питання до ПрАТ «Закарпаттяобленерго», яке має чітко дотримуватися графіків за відсутності аварійних та екстрених ситуацій. Однак зараз ні я, ні краяни не відчуваємо системності в роботі (ми з сім’єю звикли жити під гуркіт генератора, котрий довелося придбати як і тисячам закарпатцям).

Будемо оптимізовувати цю роботу та допомагати колегам працювати ефективніше. Маємо досвід у кризовому менеджменті.

Голова Закарпатської ОДА відмітив, що візит в НЕК «Укренерго» має позитивні для нашого краю результати.

З позитивного – домовилися про перегляд коефіцієнтів та пропорцій розподілу електроенергії між регіонами, враховуючи всі чинники. Очікуємо на додаткову потужність для Закарпаття.

Мета – не більше 8 годин відключення абонента на добу.

Кольчинська громада

Активна громадськість Кольчина, практично, в унісон до дій керівника області, 02 грудня надіслала колективне звернення на ім'я голови Кольчинської селищної ради із проханням узгодити графіки відключень із відповідними організаціями, оскільки той режим відключень, який зараз спостерігається – по 12-15 годин щодня – є занадтим.

Практичні наслідки

"Минулого тижня кількість скарг від споживачів щодо недотримання графіків та несправедливості у черговості відключень зросла удвічі", – заявив міністр енергетики України Герман Галущенко.

Міністр провів нараду щодо справедливої і рівномірної черговості розподілу використання доступної потужності та електроенергії між споживачами під час застосування заходів із примусового обмеження споживання електроенергії.

"Аналіз, який Міненерго провело спільно з НКРЕКП та Держенергонаглядом свідчить, що невдоволення громадян обґрунтоване", – наголосив Герман Галущенко.

За його словами, якщо будуть встановлені факти зловживань, то керівники ОСР (оператори системи розподілу, обленерго) нестимуть персональну відповідальність за недотримання графіків відключення електроенергії. Крім того, НКРЕКП отримує значну частину скарг на неналежну комунікацію обленерго зі споживачами, зокрема недонесення інформації про відключення, їх обсяги та актуальність складених графіків.

Виходячи із вищезазначеного, Кольчиньска селищна рада розпочинає чіткий моніторинг відключень електроенергії, що відбуваються у нашій громаді. З метою координації питань щодо відключень електроенергії ПрАТ "Закарпаттяобленерго" та визначення сталого графіку таких відключень, результати моніторингу систематично щодня доводитимуться до обласної військової адміністрації.

Просимо всіх небайдужих, а особливо мешканців, які зверталися у Кольчинську селищну раду із колективним проханням, в разі порушень графіків, повідомляти про це відповідальних:

  • Павло Порохнавець — 095-34-48-111
  • Ольга Попович — 050-91-61-914

Вся зібрана інформація формуватиметься щоденно за формою:

 

© 2016-2023 Кольчинська селищна рада

Пошук