Інструменти доступності

Духовне життя

У Кольчинській громаді відкрито сад-алею «Мамина весна» (ФОТО, ВІДЕО)

2022 11 04 mamyna vesna

4 листопада 2022 року на території Кольчинської громади проведено ювілейну 125-у визначну подію – районний соціально-мистецький захід в рамках Всеукраїнського соціально-культурного проєкту «Мамина весна». Даний захід відбувся з ініціативи громадської організації «Культурно-спортивне об’єднання інвалідів» м.Сміла та за підтримки Мукачівської районної військової адміністрації, Кольчинської селищної ради.

Ця благодійна акція спрямована на підтримку та вшанування матерів і вдів, чиї сини, доньки, та чоловіки загинули під час бойових дій на Сході України з 2014 року та під час російської навали на українські землі 24 лютого 2022 року.

Урочисте відкриття події розпочалося символічною ходою, учасниками якої були матері та вдови загиблих воїнів, військові, представники влади, духовенство, громадськість та молодь.

 

На соціально-мистецькому заході «Мамина весна», який пройшов у Кольчинському ЗЗСО І-ІІІ ступенів, були присутні: голова Закарпатської державної обласної адміністрації, начальник Закарпатської обласної військової адміністрації – Віктор Микита, голова Мукачівської районної державної адміністрації, начальник районної військової адміністрації – Едгар Токар, голова Кольчинської селищної ради – Микола Дуб, заступник голови Закарпатської обласної військової адміністрації – Василь Іванчо, депутат Закарпатської обласної ради – Георгій Горват, голова Мукачівської районної ради – Михайло Ланьо, голова ГО «Культурно-спортивне об’єднання інвалідів» м.Сміла – Олександр Іськов, Преосвященний Владика Ніл та священнослужителі церковних громад, військові 128-мої окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади, курсанти Мукачівського військового ліцею, преставники Мукачівського військомату, працівники бюджетних установ Кольчинської селищної ради та громадськість.

 

Соціальний захід «Мамина весна» розпочався з виконання Державного Гімну України. Право підняти прапор України було надано курсанти Мукачівського військового ліцею. Під час хвилини мовчання присутні в скорботі схилили низько голови перед пам’яттю загиблих воїнів за Україну.

 

 

Олександр Іськов ознайомив присутніх з метою прєкту «Мамина весна» та звернувся з словами подяки до матерів та вдів за самовідданість та служіння своїй Батьківщині їхніх синів та чоловіків.

У своєму виступі начальник обласної військової адміністрації Віктор Микита дякував матерям за їхніх синів-героїв і побажав, щоб більше не було нових жертв війни. Наголосив, що даний проєкт є складовою частиною нової історії України та її сучасного сприйняття та на постійну підтримку рідних загиблих воїнів.

Микола Дуб звернувся зі словами вдячності та підтримки до рідним та близьких захисників України, які відділи своє життя за Батьківщину, подякував всім причетним до організації та підготовки даного заходу.
До алеї в будь-який час можуть прийти школярі, студенти, родини, щоб пам’ятати тих, кому ми вдячні за життям без війни в мирних містах і селах.

 

 

Пам’ятний знак «Сад-Аля «Мамина весна» урочисто відкрили Віктор Микита – голова Закарпатської ОВА, Едраг Токар – голова Мукачівської РВА та селищний голова Микола Дуб.

 

 

Жіноче горе і біль торкнулись серця кожного присутнього словами пісні «128» та поезії «Материнський біль» у виконанні заслуженої артистки України Галини Міколяш.

Маріанна Суховолова, заслужена артистка України, подарувала матерям пісню «Мамина весна». У виконанні ансамблю працівників закладів культури Кольчинської громади прозвучала українська народна пісня «А мити сина жде». Всіх присутніх до глибини душі вразила пісня «Кленова балада» у виконанні Маріанни Окс.

 

 

Піднесеність духу та урочистості заходу надавав супровід військового оркестру 128-мої окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади під керівництвом Любомира Лобойка.

Завершальним акордом соціальної акції «Мамина весна» стала висадка саджанців яблунь, до якої були запрошені матері та вдови, представники влади, військові та молодь.

 

Преосвященний Владика Ніл та священнослужителі церковних парафій Кольчинської громади провели освячення пам’ятного знаку Саду-Алеї «Мамина весна» та вшанували пам’ять загиблих воїнів молитвою.

 

В кінці заходу представники влади, військові та молодь вручили подарунки та квіти матерям, вдовам та рідним загиблих воїнів.

 

На завершення всі присутні під супровід військового оркестру виконали духовний гімн України «Боже, великий єдиний».

Шана та низький уклін матерям, які виховали синів-героїв.

Ми вистоїмо! Буде ПЕРЕМОГА!
Засяє сонце миру з висоти!
З молитвою звертаємось до Бога!
Наш Боже, Україну захисти!
Вкрий омофором наші рубежі,
Наш Боже, Україну збережи!

 


Переглянути весь

ФОТОАЛЬБОМ


Відео:


Інші статті до теми:

Публікація на вебсайті http://kolchynskyizzso.org: Мамина весна-2022

Телекомпанія М-студіо:

© 2016-2023 Кольчинська селищна рада

Пошук