Про відшкодування витрат власників приватних жилих приміщень, які безоплатно тимчасово розміщують у себе внутрішньо переміщених осіб

3
+3

2022 04 08 prykhystok

Постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.2022р. №333 "Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг" затверджений Порядок, що визначає механізм надання компенсації витрат власників жилих приміщень приватного житлового фонду, що пов’язані з безоплатним тимчасовим розміщенням внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги ВПО для покриття витрат на проживання, зокрема на оплату житлово-комунальних послуг.

Компенсація надається фізичним особам – громадянам України віком від 18 років, які є власниками жилих приміщень приватного житлового фонду (далі – власники жилих приміщень) і безоплатно розміщували в цих приміщеннях внутрішньо переміщених осіб.

 1. Власники жилих приміщень за допомогою вебресурсу «Прихисток» формують відомості щодо приміщень приватного житлового фонду, доступних для безоплатного розміщення внутрішньо переміщених осіб.
 2. Власник жилого приміщення зобов’язаний не пізніше наступного дня з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб та в день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості подати відповідні заяви до Кольчинської селищної ради або старостату за місцем розташування жилого приміщення.
 3. Для отримання компенсації власник жилого приміщення не пізніше п’яти днів із дня закінчення звітного місяця (тобто до 05 числа щомісячно) подає до селищної ради або старостату за місцем розташування жилого приміщення заяву за формою згідно з додатком 1 (далі – заява) до Постанови Кабінету Міністрів України від 19.03.2022р. №333.
 4. Протягом 5 робочих днів уповноважені особи виконавчого комітету селищної ради проводять перевірку (верифікацію) наведених у заяві власником жилого приміщення відомостей із відвідуванням місця розміщення внутрішньо переміщених осіб, зокрема з метою перевірки факту такого розміщення, його безоплатності, кількості розміщених осіб та умов їх проживання, документів, що встановлюють особу (паспорта громадянина України або свідоцтва про народження внутрішньо переміщеної особи, зокрема електронних документів), а також перевіряють дані про відсутність або наявність у заяві інформації про осіб, які отримують щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, зокрема на оплату житлово-комунальних послуг.
  Підставами для ВІДМОВИ у виплаті компенсації є встановлення невідповідності осіб, кількості розміщених осіб, кількості людино-днів даним, зазначеним у заяві, заборгованість за житлово-комунальні послуги.
  За результатами перевірки комісія з питань тимчасового розміщення ВПО для отримання компенсації на оплату ЖКП за місцем проживання Кольчинської селищної ради визначає обсяг компенсації витрат власника жилого приміщення, що пов’язані з безоплатним розміщенням внутрішньо переміщених осіб, та подає заяву до обласної військової адміністрації.
 5. Компенсація здійснюється ЗА УМОВИ ВІДСУТНОСТІ ЗАБОРГОВАНОСТІ власника жилого приміщення за житлово-комунальні послуги.

Варто зазначити, що сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких жиле приміщення надавалося для розміщення внутрішньо переміщеної особи (далі – людино-день), з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб, але не раніше дати включення до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб інформації про розміщення внутрішньо переміщених осіб у відповідному житловому приміщенні.

СУМА КОМПЕНСАЦІЇ за кожен людино-день визначається на рівні 14,77 гривні.

Власники житла, які безоплатно розміщують переселенців звертаються за адресами: смт Кольчино вул. Корятовича №13 (зал засідань Кольчинської селищної ради ), с. Кленовець, вул. Корятовича №52 (бібліотека), с. Верхня Визниця вул. Миру №25 (Верхньовизницький старостинський округ Кольчинської селищної ради, ІІ поверх адмінбудинку), с.Пузняківці №69А/І (Пузняковецький старостинський округ Кольчинської селищної ради)

Прийом здійснюється: Понеділок – П’ятниця з 10.00 до 15.00.

При зверненні власник житла повинен мати:

 • паспорт;
 • довідка про присвоєння РНОКПП (індивідуального податкового номера);
 • документи, що посвідчують право власності на житло;
 • банківські реквізити заявника;
 • копія паспорта ВПО та копії довідки про взяття на облік ВПО;
 • особові рахунки по яким проводиться оплата комунальних послуг;
 • банківські реквізити власника будинку для перерахування суми компенсації.

prykhystok 01

prykhystok 02

© 2016-2021 Кольчинська селищна рада

Пошук