Інструменти доступності

Оголошення

Нешановний палію сухостою! Застерігаємо: піймають тебе на гарячому - піймають, як диверсанта!

2022 03 28 ogoloshennia ne spalujte

Попри усілякі застереження і, взагалі, попри будь-який здоровий глузд, окремі мешканці нашої громади вдаються до спалювання сухостою. Такі небезпечні дії вже неодноразово наробили багато шкоди нашому довкіллю за останній час, наражали на велику небезпеку домогосподарства, об'єкти інфорастурктури, що зараз розцінюються як досить серйозний злочин. У зв'язку із цим вважаємо за потрібне - попередити мешканців про наступне.

Кольчинська селищна рада посилила роботу щодо виявлення паліїв різними законними способами. Таким чином, переконливо просимо сприйняти самим та переказати іншим, що в разі виявлення факту та винуватця підпалу трави чи іншого сухостою, однією привентивною розмовою він не обійдеться! До цього злочинця диверсанта будуть застовані строгі покарання за законами воєнного часу. Спробуємо пояснити

Відповідно до законодавства України, за спалювання сухостою передбачена відповідальність як адміністративна, так і кримінальна.

Верховна Рада України ухвалила 13 квітня 2020 року Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу)», який підписав Президент України. Закон посилює відповідальність за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків. Зокрема, закон вносить зміни до статей 77 та 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими штраф за порушення вимог пожежної безпеки в лісах відтепер становитиме від 90 (102 тис.150 грн.) до 270 (306 тис.450 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, що призвело до виникнення лісової пожежі, каратиметься штрафом у розмірі від 270 (306 тис.450 грн.) до 900 (1млн. 21 тис. 500грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із природною рослинністю або її залишків та опалого листя на земельних ділянках, у смугах біля автомобільних доріг і залізниць та у парках тягне за собою штраф у розмірі від 180 (204 тис.300 грн.) до 360 (408 тис. 600грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Проте, такі адміністративні дії передбачені у мирний час! У теперішній час воєнного стану, до Кримінального кодексу України 3 березня внесені деякі корисні зміни, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. Рекомендуємо звернути на них увагу!

Так, у статті 113 “Диверсія” до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності.

В обґрунтуванні йдеться, що під час воєнного стану ці дії становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань рятувальників, військових та правоохоронців і знижують обороноздатність країни.

Застерігаємо, що відтепер такі дії розцінюються як кримінальний злочин, який передбачає покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

Отож, переконливо ще раз звертаємо увагу: не потрапляйтеся на скоєнні злочину, пов'язаного із підпалом сухостою! Ця проблема настільки зараз загострилася, що зловимо одного - копійчаним штрафом не обійдеться, а буде покараний, як за всіх - по всій строгості законів воєнного часу!

Микола ДУБ,
голова Кольчинської селищної ради

© 2016-2023 Кольчинська селищна рада

Пошук