Кольчинська ТГ сьогодні

Соборна мати Україна - одна на всіх як оберіг (ФОТО)

3
+3

2022 01 21 sobornist

Де єдність - там воля,
Де єдність - там сила,
Там кривди лихої нема.
Хай мати - Вкраїна
Щаслива й красива
У єдності всіх обніма.

22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна щороку відзначає День Соборності. Офіційно в Україні свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99. Вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання Української Народної Республіки (далі – УНР) і Західноукраїнської Народної Республіки (далі – ЗУНР) в одну державу. Сьогодні Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісна Україна – це повернення окупованих Криму і окремих районів Донеччини та Луганщини.

21 січня в бібліотеці села Кленовець було проведено історичну годину «Соборна мати Україна - одна на всіх як оберіг», присвячену дню Соборності України, яку підготували і провели бібліотекарі Валентина Петерлик та Ольга Костик.

В читальному залі була організована книжкова виставка «Україна неповторна, єдина, свята!», література якої відтворює події цього свята. Присутніми на заході були учні 6 класу Кленовецької гімназії, вчителі та працівники закладів культури Кольчинської селищної ради. Історична година присвячена дню Соборності України проводилась з метою виховання у дітей почуття національної гідності, поваги до культурних цінностей літературної спадщини та історії власного народу.

© 2016-2021 Кольчинська селищна рада

Пошук