Інструменти доступності

Кольчинська ТГ сьогодні

Аматорські колективи Кольчинської ТГ провели фестиваль колядок, щедрівок та вертепних дійств «Ой, радуйся, земле!» (ВІДЕО, ФОТО)

2022 01 14 raduisia zemle

У світлі дні Різдва Христового, в українському народі склалася традиція прославляти Новонародженого Христа чудовими різдвяними піснеспівами – колядками, а також ставити вертепи – театралізовані вистави, у яких, у своєрідній творчій інтерпретації, відтворюються євангельські події, які супроводжували Різдво Христове.

14 січня в клубній установі смт Кольчино відбувся фестиваль колядок, щедрівок та вертепних дійств «Ой, радуйся, земле!»

Розпочали фестиваль колядники греко-католицької парафії св. Петра і Павла смт Кольчино (Шелестово), які привітали своїм виступом всіх присутніх.

Колядування та щедрування – це чудова традиція, що бере свій початок ще з дохристиянських часів і зберіглася донині. Ведуча Марія Окс запросила господаря Кольчинської селищної ради Миколу Дуб та начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту Володимира Фаринича до вітального слова, вони наголосили, що Різдво Христове – одне з найвеличніших свят і побажали миру, добра, благополуччя в родинах та дозволили колядувати, щедрувати.

У фестивалі взяли участь колективи Будинку культури села Пузняківці та клубних установ сіл Жборівці, Верхня Визниця, Лісарня, Герцівці, Грабово, Крите,Тростяниця, колядницький колектив греко-католицької парафії св. Петра та Павла та колектив «Домінік» римо-католицької парафії св. Петра і Павла (Фрідєшово), які зачарували глядачів своїми піснеспівами, дзвінкими голосами.

Урочисто, піднесено, велично, натхнено лунали колядки та щедрівки по черзі від учасників фестивалю. Гучними оплесками, радісними посмішками зустрічали та проводжали глядачі виступ наймолодших учасників фестивалю – вихованців Кольчинського ЗДО №1, бетлегемів із сіл Крите та Верхня Визниця, які стали родзинкою фестивалю та ліричний виступ Анастасії Окс.

Микола Дуб подякував за подарований чудовий настрій, за те, що ми зберігаємо народні традиції та звичаї українського народу, долучаємо до колядування та щедрування дітей, передаючи їм у спадок культурні надбання нашого народу та вручив грамоти Кольчинської селищної ради.

Завершився фестиваль спільним виконанням учасників та глядачів колядки "Бог предвічний народився".


Переглянути весь

ФОТОАЛЬБОМ

© 2016-2023 Кольчинська селищна рада

Пошук