Кольчинська ТГ сьогодні

Хвилина пам‘яті як вічності урок (ФОТО)

3
+3

2021 11 26 kult golodomor

Хто відповість за ту біду,
Що голодом людей косила,
Що в Україні не одну
Убила гордість, пісню, силу…

27 листопада День пам'яті жертв голодоморів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. Відповідно до постанови Верховної Ради України цього року також відзначають 100-ті роковини голоду 1921-1923 років та 75-ті роковини від початку масового штучного голоду 1946-1947 років.

Але наймасштабнішим був голод у 1932-1933 роках. Саме його називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом. Через насильницьке вилучення продовольства, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі тоталітарна система створила умови, розраховані на фізичне знищення українців.

Цьогорічна інформаційна кампанія до 88 – роковин Голодомору 1932-1933 років особливий акцент робить на темі дітей як найвразливішій категорії жертв сталінського геноциду, які становлять майже половину загиблих.

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

Щоб донести правду про цю страшну трагедію, 26 листопада працівниами закладів культури с.Верхня Визниця і с.Клочки було проведено тематичний захід «Жнива скорботи», під час якого діти та дорослі пригадали трагічну сторінку в історії українського народу, що примушує стискатися людські серця, познайомились з літературними виданнями, представленими на книжковій виставці «То був страшний, навмисний голод», звучали уривки зі спогадів свідків про найстрашнішу і наймасштабнішу трагедію ХХ століття.

Вшанувати пам’ять жертв Голодомору 1932-1933рр. прийшли селищний голова Микола Дуб, староста Михайло Кушнір, директор Верхньовизницького ЗЗСО Ольга Хайнас, керівник ЗДО Анжела Пуглива, спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту Марія Окс, громадськість та працівники закладів культури Кольчинської територіальної громади.

Встає історія з пітьми,
Щоб не забулось незабутнє,
Бо там, де пам'ять не мовчить,
Там щастям повниться майбутнє

© 2016-2021 Кольчинська селищна рада

Пошук