Новини селищної ради

Нарада працівників ЗДО з питань впровадження нових норм та порядку організації харчування дітей

1
+1

2021 11 24 narada

24 листопада 2021 року у залі засідань Кольчинської селищної ради проведено нараду-навчання з керівниками, медичними працівниками та завідувачами господарства закладів дошкільної освіти Кольчинської селищної ради.

На порядок денний виносилися питання:

  1. Про нові норми та порядок організації харчування у закладах дошкільної освіти.
  2. Про ознайомлення із затвердженим та рекомендованим Міністерством охорони здоров'я України примірним 4-тижневим сезонним меню для закладів дошкільної освіти (Наказ МОЗ України від 05.11.2021р. № 2441 "Про затвердження рекомендованого Примірного чотиритижневого сезонного меню рекомендованого для організації триразового харчування дітей віком від 1 до 6(7) років в закладах освіти...")
  3. Про ознайомлення з досвідом роботи Кленовецького ЗДО щодо складання 4-тижневого сезонного меню.

У нараді взяли участь Микола Дуб, голова Кольчинської селищної ради, Віталія Зварич, головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді й спорту Кольчинської селищної ради, директори закладів дошкільної освіти, медичні працівники та завідувачі господарством садочків.

У ході наради Микола Дуб наголосив на завданнях керівника та всіх відповідальних працівників за харчування дітей на якісну та безпечну організацію харчування дітей, дотримання вимог чинного законодавства.

Віталія Зварич зазначила, що Уряд затвердив нові норми та порядок організації харчування у закладах освіти (постанова КМУ від 24.03.2021 № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку»). Наголосила, що серед його особливостей:

  • розроблене для осіннього сезону, але його можна використовувати за основу для інших сезонів;
  • передбачає організацію 3-разового харчування дітей – сніданку, обіду та вечері;
  • розраховане для різних вікових категорій дошкільнят: 1–3 років, 3–4 років та 4–6 (7) років;
  • містить інформацію про хімічний склад та енергетичну цінність страв.

Також Віталія Юріївна зазначила, що Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило не лише затверджене меню для кожного тижня, а й технологічні картки для нього.

Надія Рагель, директор Кленовецького ЗДО поділилася з присутніми та презентувала досвід закладу зі складання 4-тижневого сезонного меню для закладу дошкільної освіти з врахуванням відповідних вікових категорій та згідно вимог чинного законодавства.

Кожен учасник наради мав змогу поділитися зі своїми напрацюваннями щодо організації харчування та складання нового меню в ЗДО відповідно до встаноалених вимог.

За результатами наради керівники закладів дошкільної освіти отримали ряд доручень та завдань щодо складання нового 4-тижневого сезонного меню та організації харчування з дотриманням чинного законодавства у ЗДО.

© 2016-2021 Кольчинська селищна рада

Пошук