Громадське обговорення пропозицій до створення ОТГ у Пузняковецькій сільській раді (витяги із протоколу)

1
+1

2019 06 23 puznakivtsiПРОТОКОЛ громадського обговорення пропозиції щодо об’єднанн територіальних громад
23 червня 2019року
Місце проведення: село Пузняківці, приміщення сільського Будинку культури
Час проведення: 14:00 год.

...

Згідно Порядку проведення громадського обговорення пропозиції щодо добровільного обʼєднання територіальних громад було обрано форму громадського обговорення - збори громадян та головуючого на цих зборах. Голова громадських зборів – сільський голова Хохол О.В..

Громадські обговорення відкрила сільський голова Пузняковецької сільської ради Хохол Ольга Василівна, яка оголосила тематику обговорення – розгляд ініціативи Кольчинського селищного голови Дуба М.В. щодо об’єднання територіальних громад населених пунктів Кольчинської селищної ради, населених пунктів Верхньовизницької сільської ради та населених пунктів Пузняковецької сільської ради з адміністративним центром в смт Кольчино.

Обговорення проводиться відповідно до затвердженого рішенням 17 сесії від 18.06.2019 року Порядку проведення громадського обговорення з питань добровільного об’єднання територіальних громад.

Присутні:

  • Учасники громадського обговорення: сільський голова Пузняковецької сільської ради Хохол О.В. депутати та члени виконавчого комітету сільської ради, члени територіальної громади: сіл Пузняківці, Крите, Тростяниця, Грабово, Герцівці, приватні підприємці,
  • Дуб Микола Васильович – Кольчинський селищний голова;
  • Сарканич Марія Василівна – головний бухгалтер Кольчинської селищної ради;
  • Порохнавець Павло Іванович – депутат Кольчинської селищної ради;
  • Йовбак Іван Юрійович – депутат Кольчинської селищної ради;
  • Лендєл Володимир Гаврилович – депутат Кольчинської селищної ради.

Всього присутні: 48 осіб, з них мешканців територіальної громади (згідно списків реєстрації), що наділені правом голосу 43 учасників.

...

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1. Про громадське обговорення ініціативи щодо добровільного об’єднання територіальних громад населених пунктів Кольчинської селищної ради, населених пунктівВерхньовизницької сільської ради та населених пунктів Пузняковецької сільської ради з адміністративним центром в смт Кольчино

За порядок денний проголосували одноголосно.

...

Голова зборів запропонувала перейти до розгляду питання порядку денного громадського обговорення: "Про ініціативу добровільного обʼєднання територіальних громад»

Слухали: голова зборів Хохол О.В. проінформувала присутніх про те, що відповідно до Закону України « Про добровільне об’єднання територіальних громад» в 30-денний термін потрібно розглянути пропозицію щодо об’єднання, яка надійшла до Пузняковецької селищної ради від Кольчинського селищного голови Дуба М.В., для чого і проводиться громадське обговорення, потім депутати приймуть рішення на сесії щодо надання або ненадання згоди на таке об’єднання.

...

А зараз щодо основних питань, ... в основному хочу звернути увагу на таке:

Робоча група, яка була створена відповідно до Порядку проведення громадського обговорення з питань добровільного об’єднання територіальних громад та за розпорядженням сільського голови від 18.06.2019 року за № 16, зареєструвала 9 пропозицій, які надійшли як письмово так і усно. Майже для кожного з наших мешканців важливим є питання:

Якісна освіта; дороги; розвиток культури, а не занепад та закриття закладів; збереження існуючої мережі закладів та збереження робочих місць;

Особливо важливе для кожного мешканця надання якісного медичного обслуговування; наша віддаленість як і тепер до районного центру при об’єднанні зменшиться лише на 8 км і якщо до Мукачева відстань складає 32 км, то до Кольчина - 24 км.

Ну і звичайно створення нових робочих місць, залучення інвестицій, зокрема в розвиток туризму, бо на думку сільської ради - це є пріоритетним напрямком розвитку нашої громади.

Іще дуже важливим питанням, яке було обговорено на сесії сільської ради депутатами ради це представницький депутатський склад в об’єднаній громаді і чи не буде таких випадків, що переважна більшість депутатів Кольчина буде впливати на прийняття рішень і також не допущення принципу реверсного фінансування, тобто від питомої ваги надходжень нашої громади в загальному бюджеті ОТГ, лише ці кошти йтимуть на розвиток саме нашої громади.

Виступив Дуб М.В – Кольчинський селищний голова, який ... відмітив:

«По перше: Жодного існуючого закладу закрито не буде, а всі питання щодо закриття чи реорганізації однозначно прийматимуться обов’зково врахувавши думку населення, громади»;

«По друге: Звичайно важливим є питання медицини. Наразі Мукачівською районною радою виділено та направлено до Мукачівської ЦРЛ 65 млн грн.. для лікування районних хворих, однак ці кошти використовуються не доцільно. При об’єднанні громади вже ОТГ прийматиме рішення з ким заключати угоди щодо надання медичних послуг.»

«По третє: Пріоритетні напрямки розвитку територій є головними чинниками економічного зростання ОТГ. Тому за ініціативи представницьких органів ваших сіл (староста, депутати) радою ОТГ буде затверджено такі пріоритети.

«По четверте: В Кольчинській селищній раді сьомого скликання 26 депутатів, з яких лише один депутат Волонтир Олександр Гаврилович представляє інтереси мешканців села Жборівці. Ваша громада його добре знає, бо він працює у вас зав. ФАПом села Грабово. І це не заважало сільській раді прийняти рішення та побудувати асфальтну дорогу до с.Жборівці та встановити там вуличне освітлення. Думаю я відповів на ваше питання»

«І по п'яте: на сьогодні для об’днання в ОТГ нам не вистачає населення ваших сіл для створення спроможної громади і всі ви добре знаєте, що в кожній громаді є багато питань, на які можна витратити кошти місцевого бюджету. І всі ви розумієте, що всі ваші проблеми ми хочемо спільно вже в ОТГ вирішувати, але рішення приймати вам.»

Питання із залу Хохол М.С.– завідувачка ДНЗ с.Крите, мешканка с.Крите: «Комфорт проживання – головне в цій реформі. У нас зі школами, садочками проблем немає. Місць вистачає, а вашою Кольчинською громадою ініційовано будівництво нової школи. Це великі кошти мільйони, чи не срямується весь бюджет на ці цілі, а наші села знову залишаться без доріг. І ще одне питання, чи будуть право на існування одногрупні садочки, як це є в нас у селі Крите.»

Відповідь Дуб М.В.- Кольчинський селищний голова: Розпочав свою відповідь з другого питання та відмітив, що він особисто не прибічник одногрупних садочків, бо не важко собі уявити яке навантаження мають вихователі та їх помічники, коли 15-20 різновікових дітей у групі, з одними треба гратись, а інших навчати. Але є ситуації, коли в селі немає іншого садочка, як у вас, або немає місця, де його розташувати. В таких випадках по кожному індивідуально треба приймати рішення і в першу чергу такі рішення, щоб задовільнити потреби батьків.

Відповідь Порохнавець П.І. – депутат Кольчинської селищної ради: «Дозвольте я відповім на першу частину питання. Так, Кольчинською селищною радою ініційовано будівництво нової школи і це будівництво потребує дійсно великих затрат. Але хочеться наголосити, що проектно-кошторисну документацію селищна рада оплатила і замовила ще у 2017 році, тому навантаження на місцевий бюджет ОТГ не буде, а будівництво самої школи буде здійснюватись з фонду регіонального розвитку, з державного бюджету.»

Питання із зали Іваник Л.І.- соціальний працівник, мешканка с.Пузняківці: «Чи побудуєте нам дорогу?»

Відповідь Дуб М.В.- Кольчинський селищний голова: «Якщо йде мова про дороги комунальні, то дозвольте повідомити, та і напевно ви всі бачите, що всі комунальні дороги Кольчинської селищної ради відремонтовані, а в деінде повністю побудовані заново, так що завтра обіцяти не можу, але при об’єднані звичайно пріоритетними залишатимуться дороги аварійні, або такі які взагалі відсутні. Ну, а якщо мова про наболіле - це ремонт дороги обласного підпорядкування «Кольчино-Пузняківці», то міністерством на 2019 рік затверджено субвенцію в сумі 6,5 млн гривень. Але біда в другому: не з’являється підрядник – румунська фірма, яка виграла тендер у 2017 році на суму 47 млн. На даний час контакту ніякого з ними знайти неможливо. Як далі працювати в цьому питанні невідомо, чи не буде так, що заново треба буде оголошувати тендер. Це питання в Києві вирішують наші народні депутати Ланьо М.І та Петьовка В.В.

Питання із зали Зарева В.І..- пенсіонер, мешканець с.Пузняківці:

«Що спонукало вас об’єднуватись з нами. А ми не хочемо ніякого об’єднання, бо не буде в нас сільської ради, не можна буде отримати довідки чи оформити субсидії. Не треба нам об’єднуватися. Сьогодні нам носять листоноші пенсії, а потім поштове відділення взагалі закриють. Я проти»

Відповідь Дуб М.В.- Кольчинський селищний голова: «У спроможних територіальних громадах органи місцевого самоврядування мають забезпечити надання всіх необхідних громадянам публічних послуг, доступних послуг. Це передбачено законом України України «Про добровільне об’єднання громад» та Конституцією України. Якщо ви уважно слухали, то для мешканців населених пунктів нічого не зміниться, бо надання послуг і надалі буде здійснюватись на території вашого села. Просто зміниться назва адміністративної одиниці. Всі питання на місцях буде вирішувати староста, в кожному об’єднаному селі староста буде мати печатку для видачі довідок, а рішення будуть уже прийматись в раді ОТГ. Крім того буде діяти єдиний державний реєстр, завдяки якому відпаде необхідність в отриманні довідки про склад сім’ї чи будь якої іншої.

Питання із зали Мешко Н.В.- приватний підприємець, мешканка с.Пузняківці: Ми на порозі революційного дійства. На нашій території сільської ради немає заводів та потужних підприємств. Зараз сільська рада має в основному доходи за рахунок малих підприємців, нас підприємців, яких на території сільської ради небагато. Чи не збільшиться податкове навантаження на підприємців, об’єднавшись у громаду.

Відповідь Порохнавець П.І. – депутат Кольчинської селищної ради: Кольчинською селищною радою прийнято мінімальні ставки на всі види податків, що встановлені Податковим Кодексом, в тому числі і по платі та орендній платі за землю і по податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки. І так вже останні три роки підряд. Це викликано тим, що платників у нас дуже багато, а думка селищної ради така: краще менша ставка , але щоб усі вчасно і в повному обсязі сплачували встановлені радою податки.

Питання із зали Баляк Н.Ю.- директор Пузняковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, мешканка с.Пузняківці: Мене як керівника закладу і всіх вчителів турбує доля школи. Моє питання чи залишиться І-ІІІ ступінь у Пузняковецькій ЗОШ. Бо наразі у школі навчається 136 учнів, а це з трьома філіями Крите, Тростяниця, Грабово, де є початкові класи. А при об’єднанні школи з І-ІІІ ступенем буде три, відповідно Кольчинська, Верхньовизницька та Пузнянковецька.

Відповідь Дуб М.В. – селищний голова Кольчина: Так, щоб оцінювати школу, треба спочатку в ній побувати, ознайомитись з мережею та тарифікацією, вивчити профіль школи та інше. Але однозначно всі питання, як уже говорилось, будуть прийматись спільно і жодного рішення без погодження з керівниками закладів прийнято не буде.

Відповідь Хохол О.В.. – сільський голова С.Пузняківці: Хочеться додати, що вирішення таких питань має бути не особисто з керівниками, а в першу чергу з громадою, колективами закладів, бо керівник школи чи посадова особа іншого закладу сьогодні є, а завтра може бути інший, так само як і сільський чи селищний голова сьогодні один, а завтра інша особа, тому одноосібно ніхто не може затверджувати чи погоджувати такі рішення. Лише громада, всі ви, що присутні сьогодні на зборах, і вся громада взагалі мають право до вирішення таких питань. Треба також наголосити сьогодні, що Пузняковецька сільська рада вже мала намір і ініціювала вирішення цих питань, адже радою було запропоновано реорганізувати Пузняковецьку ЗОШ І-ІІІ ступенів в навчально - виховний комплекс, до якого включити і ДНЗ с.Пузняківці і ДНЗ с.Крите, на що сільська рада отримала супротив від педколективу школи. Причиною цього супротиву було неправдиве інформування дирекцією школи викладачів, а саме всі підписались на додатку, начебто для того, щоб не закрили школу, при тому сам лист ніхто з учителів не бачив. А в намірах сільської ради було одне: створити таку структуру - НВК, якої немає в наших сільських радах, що бажають об’єднатись в ОТГ і питання існування чи не існування такого освітнього закладу при об’єднанні зразу би відпало. І ще одна причина реорганізації – це використання площі школи, що не зайнята ( два великі приміщення спальні) під відкриття додаткової групи садочка, бо на сьогоднішній день в одній групі Пузняковецького ДНЗ виховується 25 дітей, а приміщення під розміщення додаткової групи немає. Ну звичайно громада наразі дасть оцінку по таких питаннях та прийме правильне рішення.

Пропозиція із зали Граб Василь Іванович – лісничий Майданського лісництва Мукачівського ДП «Лісове господарство», мешканець села Крите: «Колись, коли я розпочинав свою труудову діяльність у місцевому колгоспі, то навантаження на сільську раду не було, бо такі питання освітлення, чи будівництво дороги, чи зимове утримання доріг, всі ці питання вирішувались колгоспом, де була техніка. А наразі сільській раді всі ці питання треба вирішувати отримавши доходи до бюджету. А ми знаємо, що на території сільської ради є наше підприємство і ми платимо до місцевого бюджету рентну плату за використання інших природніх ресурсів, а це на сьогодні дуже малі кошти, бо до сільської ради іде плата лише за санітарні рубки, яких дуже мало. Всі інші кошти за рубки головного користування йдуть до держбюджету. А проблеми вирішувати треба тут на місці. Люди в селах бурно обговорюють питання об’єднання громад, але думка в них сформувалась тільки одна, що все закриють і за довідкою треба буде йти в Кольчино. Люди не розуміють суть питання і тому сьогоднішнє обговорення - це можливість роз»яснити людям питання реорганізації і децентралізації. Я і сам пояснював працівникам у колективі, який очолюю, що то таке, щоб всі мали розуміння створення ОТГ. Моя думка особисто, що обов»язково треба об’єднуватись, щоб вирішувати спільно нагальні питання, тим паче коли держава підтримує своїми фондами такі структури, як ОТГ. А тому прошу всіх присутніх підтримати ініціювання Кольчинської селищної ради.»

Голова зборів : Чи є ще питання, пропозиції? Немає. Переходимо до голосування щодо пропозиції Кольчинського селищного голови.

Винесено на голосування питання:

Підтримання пропозиції Кольчинського селищного голови Дуба Миколи Васильовича щодо об’єднання територіальних громад населених пунктів Кольчинської селищної ради, населених пунктівВерхньовизницької сільської ради та населених пунктів Пузняковецької сільської ради з адміністративним центром в смт Кольчино.

Прохання голосувати жителів населених пунктів Пузняковецької сільської ради:

Результати голосування:

  • «За» – 42 ( сорок дві ) особи
  • «Проти» – 0 осіб
  • «Утримався» – 0 осіб
  • «Не брав участь в голосуванні» – 1 ( один)

Вирішили:

Взяти до відома пропозицію Кольчинського селищного голови Дуба Миколи Васильовича щодо об’єднання територіальних громад населених пунктів Кольчинської селищної ради, населених пунктів Верхньовизницької сільської ради та населених пунктів Пузняковецької сільської ради з адміністративним центром в смт Кольчино.

Підтримати /відмовити / ініціативу Кольчинської селищної ради у надісланій пропозиції щодо об’єднання територіальних громад населених пунктів Кольчинської селищної ради, населених пунктів Верхньовизницької сільської ради та населених пунктів Пузняковецької сільської ради з адміністративним центром в смт Кольчино.

Голова зборів Хохол О.В.

Секретар зборів: Мешко М.І.

ДЖЕРЕЛО
© 2016 Кольчинська селищна рада

Пошук