5
+5

shelestivske gorodyshcheТип споруди: городище одного з північно-фракійських племен

Перший етап будівництва: ХІІІ століття до н.е.
Останній етап будівництва: Х століття до н.е.

Це городище – одне з найдавніших фортифікаційних споруд на території Закарпатської області. Місце для заснування укріпленого поселення було вибрано на горі Тупча, що підноситься в декількох кілометрах на північний схід від Мукачева. Біля західного схилу гори знаходилося село Шелестово, яке і дало назву городища – шелестівська. Згодом село Шелестово припинило своє існування як окремий населений пункт після того, як його територія увійшла до складу села Кольчино.

1
+1

strypsky gijadorСтрипський Гіядор Миколайович псевдонім Ядор, пізніше – Біленький, Ядор Стрипський та інші. Народився 7 березня 1875 року в с. Шелестово (сучасний Мукачівський р-н. Закарпатської обл.) у сім'ї священника, а помер 9 березня 1946 року в Будапешті.

2
+2

shelestivska cerkvaДо 1928 у селі Шелестово (нині частина Кольчина) стояла дерев'яна лемківська церква св. Архангела Михаїла. Датою її створення найчастіше називають 1777, але є також свідчення про початок XVIII ст. і навіть про 1692. Т.Легоцький вважав, що 1777 року церкву повністю поновили і потім посвятили.

© 2016 Кольчинська селищна рада

Пошук