Новини селищної ради

Приєднуємось до ОТГ Мукачево?

11
+11

2018 08 14 otgЗ минулуго року проходять громадські обговорення щодо створення ОТГ із громад Кольчинської селищної, Верхньовизницької, а також Пузняковецької сільських рад. До обговорень селищна та сільські ради запрошують всіх громадян на територіях громад. Звісно, участь в них беруть небайдужі та активні мешканці. Задають питання, просять роз’яснень з різних аспектів. Відповідаємо, роз’яснюємо.

Водночас, є частина громадян, яка завжди «із своєю власною особливою думкою». Хоча, ця «власна та особлива» думка часто-густо – результат навіювання різними політичними силами, громадськими, державними організаціями та установами тих думок «які потрібні». До прикладу.

Не так давно, головам та депутатам Лавківської, Ключарківської, Верхньокоропецької, Новодавидківської, Шенборнської, Павшинської, Івановецької сільських рад, а також Кольчинської селищної ради було надіслане звернення депутатів Мукачівської міськради, прийняте на 40 сесії Мукачівської міськради 7 скликання від 24.05.2018 року щодо реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Зауважимо, що для більшості депутатів Мукачівської ради цей лист-звернення вигулькнув, звідки не візьмись, безпосередньо на самій сесії. Для того, щоб до нього краще прислухалися, мер Мукачева Андрій Балога перерахував мешканцям навколишніх сіл аргументи щодо приєднання. Ці аргументи були скоріше натякими на наслідки НЕприєднання – своєрідний шантаж. Підтвердження цьому не забарило себе чекати:

Чи насправді аргументи та дії мерії правомірні? Чи насправді нас там так чекають із відкритими обіймами? Щоб краще думалось над відповідями, шановні кольчинці (звертаємось до жителів усіх чотирьох громад Кольчинської селищної ради), а також наші сусіди – до уваги кілька актуальних для нас з вами відеосюжетів про «господарювання» Мукачева на землях громад Кольчинської селищної ради, про те, що з того має Мукачево, а що залишається Кольчину.

Від телеканалу "М-Студіо" у сюжеті "Андезитовий кар’єр на Мукачівщині обурює місцевих жителів":

Микола Дуб про наслідки видобутку породи у кар’єрі: «…пропала в Кленовці на трьох вулицях вода… три мільйони нам треба дати, щоб … людей забезпечити водою…особливо в серпень-вересень місяць, коли паде рівень ґрунтових вод. Глибина кар’єра …. нижче рівня річки – вода не може бути в колодязях людей»

Микола Дуб про розподіл прибутків від кар’єру на кольчинській території: «… з даного кар’єру податок на доходи фізичних осіб – так зване ПДФО – 60% даного податку йде у міську раду. … податок на прибуток йде теж у міську раду. Все що ми маємо з даного кар’єра по рокові – це 150 тисяч… піти в Мукачево в поліклініку – не приймають, в лікарню не приймають, в школи не приймають, в садики не приймають, так? …а гроші Мукачево получає з кар’єра нашого, воду ціле Мукачево получає з наших водозаборів…»

Микола Дуб про особливості та наслідки «господарювання» мерії Мукачева на території Кольчина: «ну, не може, нонсенс такий: …в Мукачеві управляти процесами всіма… кар’єр в Кольчині, так? – Розбиває все для Кольчина, шкоду наносить Кольчину, а гроші получає Мукачево… таке ніде нема…»

Від телеканалу "М-Студіо" у сюжеті "Ціна води в Мукачеві зросла вдвічі, але пити її все ще не можна":

Ірина Ковальчук (М-студіо) про водозабір Мукачівводоканалу «Кольчинський»: «Це один із дев’яти водозаборів Мукачівводоканалу «Кольчинський», який постачає питну воду на два мікрорайони Мукачева – Монастир та Росвигово. Тут 21 скважина закритого типу глибиною 80 м та потужністю 10 тисяч кубів на добу»

Ірина Ковальчук (М-студіо) про відкриті фінасові питання: «Проте відкритими питаннями, наразі, залишаються борги водоканалу … та фінансові відносини з абонентами та сільськими радами на територіях яких розміщені водозабірні станції та очисні споруди»

Микола Дуб про проблеми із водозабором Мукачівводоканалу у Кольчині: «2 лютого минулого року, коли був льодохід, прийшлося дамбу підривати, цього року знову прийшлося приміняти деяку техніку, щоб лід спутити по цій річці, але зараз ми маємо серпень – ніхто палець о палець не вдарив...»

Микола Дуб про проблеми із проектно-кошторисною документацією на будівництво дамби: «…ціна даного питання – від 75 до 85 тисяч… Воду треба Мукачеву, податки не платять, а нам треба … забракувати проектно-кошторисну документацію на будівництво даної дамби – інтересне питання…»

Микола Дуб про борги водоканалу: «...на сьогоднішній день заборгованість Мукачівводоканалу перед селищною радою – податок на землю – складає 995 тисяч 128 гривень, плата місячна складає 30313 гривень, тобто за 32 з лишнім місяці не оплачений податок на землю, вже півтора року не поступило ні копійки...»

Стає зрозумілим для чого так сильно потрібно Кольчино в складі ОТГ м.Мукачева? Вони зараз лише «фестивалять» на чужій території, яка або привласнена незаконним шляхом, або повністю «забута» коли потрібно за неї сплачувати. Проте, демонструють неабияку «турботу» про добробут людей – пусті колодязі, розбиті вщент дороги, небезпечно забруднене повітря та середовище, захаращені і добиті водозабори, про які роками забувають сплачувати податки у бюджети сіл де вони розташовані, льодоходи та підтоплення дворогосподарств. А якщо гіпотетично стануть повновласними господарями? Відмовляться від прибутків? Відмовляться від води?...

P.S.: Буквально на днях стало відомо, що у квітні цього року андезитовий кар'єр КП "Мукачівське кар'єроуправління" змінив... свою адресу! Виявляється, зараз він знаходиться зовсім не у Кленовці, а у м.Мукачево по вул.Ужгородська!

Виникають питання:

  • ХТО перереєстрував на нову адресу?
  • НА ОСНОВІ ЧОГО І ЯК мали право це зробити?

Для тих хто не в курсі: тепер ВСІ податки від даного підприємства осядуть за місцем прописки!


Інші статті до теми:

(2018-08-13) У Кленовці громада зібралася поговорити про наболіле - варварське господарювання КП "Мукачівське кар'єроуправління";

(2018-07-06) Програма «Громадський контроль» за 6 липня 2018. Перспективи об’єднання;

© 2016 Кольчинська селищна рада

Пошук