Кольчино сьогодні

У Верхній Визниці проведені громадські слухання щодо добровільного об'єднання територіальних громад

0

2017 02 22 slukhanna22 лютого у селі Верхня Визниця згідно рішення дванадцятої сесії сьомого скликання Кольчинської селищної ради №290 від 15 грудня 2017 року "Про добровільне об'єднання територіальних громад"  проведені попередні громадські слухання з питань добровільного об’єднання територіальних громад. Слухання відбулися під головуванням Кушніра М.А., голови Верхньовизницької сільської ради. У роботі взяли участь: Гайдай С.В., голова Мукачівської районної державної адміністрації, Дуб М.В., голова Кольчинської селищної ради, а також його робоча група – Йовбак І.Ю., заступник селищного голови по раді, Габода В.В., заступник селищного голови по виконавчій роботі, Порохнавець П.І., секретар селищної ради та спеціаліст-землевпорядник, Окогриб О.І, секретар виконкому, Винар В.М., голова постійної комісії з питань благоустрою, Папп Т.Л., голова земельної комісії, Андрела І.П., помічник депутата Закарпатської обласної ради Олексія Баранюка. Жителі Верхньої Визниці завжди відзначалися активною громадянською позицією, саме тому на відкритому засіданні були присутні близько сімдесяти представників місцевої громади, серед яких: Фаринич В.І., в.о. директора Верхньовизницької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Пуглива А.М., завідувач Верхньовизницького ДНЗ, завідувач філії районної бібліотеки с.Верхня Визниця, завідувач Верхньовизницького будинку культури, педагоги, підприємці, робітники, а також представники національних меншин, що проживають на території села.

У ході засідання велося жваве обговорення процесу об’єднання територіальних громад, розглядалися проблеми, перспективи і пов'язані з цими зміни. Під час свого виступу Микола Васильович Дуб зауважив, що основним недоліком об’єднання для малих населених пунктів є те, що центри громад, які вже мають базову інфраструктуру, не будуть зацікавлені у розвитку інших населених пунктів і одночасно домінуватимуть за представництвом по кількості депутатів в нових об’єднаних місцевих радах. В додаток до цієї проблеми Микола Васильович нагадав про принципову різницю в моделях керування містами з багатоповерховою забудовою і селами з індивідуальними будинками та дворогосподарствами.

Кваліфіковане роз’яснення Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» надав Сергій Володимирович Гайдай. Він проінформував присутніх про особливості децентралізації згідно з Законом України, а також надав практичні поради щодо реального втілення Закону в життя.

У процесі засідання неодноразово акцентувалася увага громадян на тому, що одночасно з об’єднанням громад проходить процес передачі фінансів і повноважень з центру на місця для їх більш ефективного використання. Важливим було також зауваження, що державою передбачено орієнтовний термін закінчення реформи. Громади мають можливість самостійно визначитись з пріоритетами об'єднання до кінця поточного року.

Наші громади, серед перших в Україні, почали рух до сучасної моделі управління і реформування інфраструктури території. Зараз важливо не загальмувати цей процес, оскільки існує прямий зв’язок підвищення якості життя в наших селах і об’єднання територіальних громад. Саме тому висловлюємо подяку за підтримку та роз'яснення законодавчого аспекту процесу добровільного об'єднання територіальних громад С.В. Гайдаю, голові Мукачівської райдержадміністрації. Щиро вдячні також всім жителям, що проявили свою активну громадянську позицію. Це вселяє надію на прогресивний перебіг і успішне завершення процесів об'єднання.


Інші статті до теми:

© 2016 Кольчинська селищна рада

Пошук